Nejasná budoucnost Matuše. Musím si na sebe vydělat

Stanislav Matuš

Jak to dál bude s profesionální kariérou Stanislava Matuše, to je jedna velká neznámá. Ačkoliv má plnou kartu na Challenge Tour a omezenou na European Tour jistou i na příští sezonu, zatím netuší, v jakém rozsahu a jestli vůbec ji využije. Vše záleží na jednání se sponzory, která aktuálně probíhají.

Objíždět turnaje na dvou nejvyšších úrovních evropského golfu je velmi nákladná záležitost a je risk spoléhat se jen na výsledky, potažmo vydělané peníze. Bez sponzorského zajištění sezóny to při současných nákladech nedává ekonomický smysl, nehledě na to, že finanční nejistota ke kvalitním výsledkům příliš nepomáhá.

Proto se Stanislav Matuš, aktuálně druhý nejlepší český profesionál za Ondřejem Lieserem, ocitl na kariérním milníku. Buď před příští sezónou sežene dostatek financí, aby mohl objíždět turnaje Challenge Tour či European Tour, nebo na této úrovni ukončí, nebo aspoň přeruší kariéru.

Své starty na evropských turnajích ostatně omezil už nyní. "Více méně jsem celý svůj program ořezal. Samozřejmě v tom hrají obrovskou roli peníze," řekl Matuš otevřeně během Czech Masters, kde startoval zkrátka jen proto, že se hraje v Česku.

Svou roli hraje také fakt, že padlo rozhodnutí o zachování karet pro příští sezónu. Riskovat nemalé výdaje spojené s cestováním při nejistotě výdělku tak Matušovi přestalo dávat smysl.

"Podařilo se odsouhlasit záchrannou síť, i když sám jsem pro ni nebyl. Tím mám zajištěnou kartu na příští rok na všechno, z čehož pramení taková demotivovanost jezdit na turnaje," přiznal.

"Přišlo tedy rozhodnutí, že vymažu všechny turnaje Challenge Tour a budu jezdit jenom na European Tour. Jenže začíná se blížit konec roku a hrát European Tour chtějí všichni."

"Do teď bych se dostal na 80 procent turnajů, kdybych se z nich vždycky na poslední chvíli neodhlásil, protože jsem hrál na Challenge Tour, kde jsem si myslel, že budu potřebovat body. Najednou je nepotřebuju," vysvětloval Matuš.

A jak tedy dál? "Probíhá komunikace se sponzory, takže to není určitě tak, že bych končil, ale momentální situace je taková, že nad vším je jeden velký otazník. Bez sponzorů se to objet nedá a já si sám na sebe musím nějak vydělat," řekl k příští sezóně s tím, že plán B je jasný.

"Už začal, trénuji lidi a začalo mě to bavit. Když to řeknu možná blbě, tak je tu příklad Ondry Liesera, který začal také trénovat lidi a začalo se mu dařit, protože se koncentroval trošku na něco jiného," dodal Matuš.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení