Úžasný Smith atakoval skóre 59, neděli zrušila bouře Henri

Cameron Smith

Vedení po 3. kole turnaje Northern Trust, úvodního podniku play-off FedExCupu, dělí Cameron Smith a Jon Rahm se skóre -16, ale každý se k němu propracoval úplně jinou cestou. Rozhodně spokojenější byl Australan Smith, který dokonce atakoval magickou 59.

Smith zatím ve své kariéře nezahrál lepší kolo, než 62 ran – dvakrát na PGA Tour a jednou ve svém domovském klubu v Brisbane – ale když stál na osmnácté jamce na hřišti Liberty National v New Yorku a měl před sebou zhruba čtyřmetrový putt do birdie, útočil dokonce na skóre 59 ran.

Kolo pod 60 ran eviduje PGA Tour zatím jen ve dvanácti případech. A tak to také zůstalo, protože Smith svůj putt neproměnil a kolo dokončil s výsledkem 60 ran. A díky tomu se 28letý vítěz tří turnajů PGA Tour srovnal na první příčce s Rahmem.

"Bohužel jsem poslední putt neproměnil, ale i tak to bylo náramné kolo. Jon hraje aktuálně naprosto skvělý golf, a jestli se chceme pokusit ho dohnat, musíme ho hrát taky," konstatoval Smith.

Rahm skvěle začal, na první devítce zahrál čtyři birdie a držel se ve vedení, ale na druhé devítce poslal míček dvakrát do vody a nakonec z toho bylo „jen“ kolo čtyři rány pod par. Stačilo to na dělené vedení.

I přesto neshledal na své hře nic moc špatného. "Myslel jsem, že rána na třináctce jde na green, ale asi trochu víc zafoukal vítr a rána byla o něco vyšší, skončil jsem ve vodě. To se stává," lakonicky komentoval chybu, po níž zapsal do karty double bogey.

Do turnaje razantním způsobem zasáhlo počasí – kvůli hrozbě tropické bouře Henri bylo nedělní finálové čtvrté kolo zrušeno a odloženo na pondělí. Pro hráče to znamená nečekaný den volna.

"Jsou horší města, kde se dá uvíznout. Tady si určitě nějakou zábavu najdu," prohlásil s úsměvem Shane Lowry. Pro některé z hráčů navíc izolace není ničím novým. I lídr Rahm jí několikrát zažil.

"Jestli nás něco covid naučil, tak je to karanténa a povinnost být zavřený v jedné místnosti celý den," konstatoval Rahm, který měl letos už dvakrát pozitivní test na Covid-19. Jednou přišel o téměř jistě vyhraný turnaj, podruhé o start na olympijských hrách.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení