Women's Open ovládla Švédka Nordqvist, Nelly Korda třináctá

Anna Nordqvist

Zdálo se, že si to o vítězství na letošním AIG Women's Open rozdají v čistě švédském play-off Anna Nordqvist a Madelene Sagstrom. Jenže druhá jmenovaná zahrála na poslední jamce bogey a rozehrávku o titul sama odmítla. Nordqvist slaví na major turnaji už potřetí.

Rodačka z města Eskilstuna vyhrála v roce 2009 Women's PGA Championship a před čtyřmi lety také Evian Championship. Svůj major hattrick tak uzavřela nyní v Carnoustie.

Úvodní dvě kola přitom v jejím podání nebyla ideální. Došla je vždy ránu pod par a byla daleko za hráčkami, které udávaly tempo. Jenže v sobotu vystřihla rundu za 65 ran (-7) a přihlásila se do boje o vítězství.

Pro to si nakonec došla nedělními 69 ranami a s celkovým skóre -12 skončila o ránu před již zmíněnou krajankou Sagstrom, Angličankou Georgií Hall a Američankou Lizette Salas.

"Miluji Carnoustie, je to skvělé hřiště. Hrála jsem ho pouze párkrát, ale pokaždé to byla pecka," přiznala během turnaje jeho šampionka, která ho tak nyní bude mít ještě radši.

Slabší víkend naopak stál lepší umístění Nelly Kordu, která v neděli došla pouze v paru a s celkovými mínus šesti obsadila dělenou 13. příčku. Její starší sestra Jessica skončila dělená devětapadesátá (+6).

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení