Vítězi Czech Masters pomohla i inspirace Tigerem Woodsem

Johannes Veerman

Turnaj D+D REAL Czech Masters je místem zaslíbeným pro hráče, kteří sní o premiérovém titulu na European Tour. V předchozích šesti ročnících slavili na Albatrossu své první vítězství čtyři golfisté. Letos se k nim přidal v pořadí pátý Johannes Veerman. A prozradil, že se na cestě za titulem se inspiroval Tigerem Woodsem.

Na Albatrossu to byla bitva až do poslední jamky. Jako první z ní vypadl vítěz The Open z roku 2016 Henrik Stenson, když na šestnáctce utopil míček, na závěrečné jamce pohřbil své naděje do té doby lídr turnaje Tapio Pulkkanen. I on skončil ve vodě.

Finiš nejlépe zvládl 29letý Američan Veerman, i když přiznal, že i on bojoval na poslední jamce s dosud nepoznanou nervozitou.

"Nikdy jsem nebyl nervózní tak, jako při své ráně na osmnácté jamce do greenu. A ještě nervóznější jsem byl při svém posledním puttu. Bylo to tak jednoduché, měl jen třicet centimetrů. Takové jsem proměňoval bezpečně už jako malý kluk, dělal jsem to tisíckrát, ale nikdy v situaci, které by se podobala téhle," přiznal Veerman.

Ani on se během finálové rundy nevyhnul zaváháním, ale dokázal ztráty vymazat. Nebo jim zabránit skvělou záchranou. Ranou dne pro něj byl flop na čtrnáctý green z těžké pozice v roughu, kterým zachránil par.

"To bylo úžasné," poznamenal 29letý Američan, jehož dosud nejlepším umístěním na European Tour bylo třetí místo na Irish Open před měsícem a půl.

A prozradil, že se v tu chvíli, kdy musel řešit nepříjemnou a obtížnou situaci na hřišti, nechal inspirovat Tigerem Woodsem.

"Mluvili jsme s mým kedíkem Connorem o Tigerovi a o tom, jak se krátkou hrou dokázal zachránit na šestnáctce v Augustě a na šestnáctce v Muirfieldu. A tak jsem mu řekl: hele kámo, udělám to taky, perfektní ránu do greenu. Pravda, míček neskončil v jamce, ale trefil jsem ho hodně blízko," popsal Veerman jednu z kritických chvil na hřišti.

Na rozdíl od konkurentů ve flightu pak ale zvládl bezchybně finiš. "V jednu chvíli jsme se srovnali všichni ve vedení. Pořád jsem se držel své hry a vyplatilo se to. Pořád nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál. Hrál jsem se dvěma tak skvělými golfisty a oba hráli opravdu hodně dobře," svěřoval se se svými pocity.

Po posledním proměněném puttu si už mohl naplno vychutnávat radost z premiérového vítězství v evropské sérii.

"Když jsem odcházel z posledního greenu, cítil jsem především ohromnou úlevu. Být po boku Henrika a Tapia a celé bandy dalších hráčů a dostat se na vrchol, to něco úžasného. Jen těžko hledám slova. Vyhrát na European Tour je splněný sen," dodal nadšený vítěz Czech Masters 2021.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení