Konečně jsem asi dospěl, říká Filip Mrůzek "model ročník 2021"

Filip Mrůzek

Jako jediný z českých golfistů prošel Filip Mrůzek už třikrát cutem na turnaji D+D REAL Czech Masters. Dvakrát v letech 2015 a 2016 z toho ale byly spíš rozpaky. Až na třetí pokus to vyšlo a byl z toho nejlepší výsledek českého hráče na turnaji European Tour.

Dělené 12. místo, čisté finálové kolo s pěti birdie a celkové skóre -8, jedinou ránu od top 10. A navíc jako bonus zlomené zakletí tří nepříliš oblíbených závěrečných jamek na Albatrossu 16 až 18.

"Byl to asi můj životní golfový den," zářil 29letý profesionál. O to víc, že v letošní sezoně se zatím tak trochu hledal. Nastartoval se až týden před Albatrossem na turnaji Czech Open v Berouně.

"V golfu to tak někdy je. Pořád jsem si říkal, kdy se to otočí. Věděl jsem, že nějaký zlom musí přijít. A přišel. Nejdřív turnaj v Berouně. Hodně mi pomohl. I tam jsem hrál skvělé rány, chytil jsem správný pohyb. Vyhrál jsem tam, ještě v novém rekordním skóre. A přenesl jsem si to i na Albatross. Byly to bomba dva týdny," prohlásil Mrůzek.

Cutem na Czech Masters prošel naposledy před pěti roky. Bylo z toho dělené 62. místo v paru. Letos tenhle výsledek vylepšil o osm ran. Takže v čem je rozdíl v "modelu" Mrůzek ročník 2016 a nyní 2021?

"Konečně jsem asi dospěl. Začal jsem být trpělivý, klidnější, nasbíral jsem nějaké zkušenosti. Dívám se na golf trochu jinak. Když zahraju špatnou ránu, nebo špatnou jamku, tak to není konec turnaje. Zvlášť na takovém turnaji jako Czech Masters. Tady je normální, že se někdy něco pokazí," hledal důvody své proměny.

"Bude mi letos 30 let a asi i to hraje roli. Dělám stejné věci a je důležité věřit si, že dělám správné kroky. Pak se dostaví i výsledek. I tohle mi potvrzuje, že to fakt jde. Jít na každý turnaj připravený a s vírou v sebe sama," poodhalil věci, které stojí za jeho výkony na posledních turnajích.

Trpělivost se 29letému českému profesionálovi rozhodně vyplatila. A to i doslova a do písmene i ve finančním ohodnocení. Za vítězství v Berouně bral 10 000 euro, za dvanácté místo na Albatrossu 14,5 tisíce euro.

"Přiznávám, že na to jsem nemyslel ani trochu. Vůbec jsem nevěděl, kolik si na Czech Masters vydělám. Samozřejmě je to příjemné, každá koruna se počítá. Nejspíš si zajdeme se Štěpánkou na večeři a nějaké peníze si schovám na společnou dovolenou. Třeba někam do Asie," naznačil Mrůzek, jak naloží s penězi a kam vyrazí se svou manželkou.

Jenže dovolenou ještě na nějký čas musí odložit, protože sezona dál pokračuje. A už od čtvrtka hraje na turnaji Challenge Tour v Nizozemsku, kam vyrazil hned druhý den po Czech Masters po vlastní ose autem.

"I tam budu vlastně tak trochu doma. Moje mamka bydlí asi 75 kilometrů od hřiště, takže je to asi hodina cesty. A mamka mi bude dělat kedíka. Po mnoha letech. Bude to sranda a navíc uvidím po delší době mamku a druhou část rodiny. Na to se těším," prozradil Mrůzek své nejbližší plány.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení