Zapletal po Czech Masters: Tohle je pro mě velká vzpruha

Matyáš Zapletal

Matyáš Zapletal byl minulý týden součástí velkého českého úspěchu na D+D REAL Czech Masters, když jako jeden ze čtyř domácích hráčů prošel cutem. Zároveň si tak poprvé v kariéře zahrál na vrcholné evropské scéně finálová kola, což je pro něj největší úspěch v profesionální kariéře i velké povzbuzení.

21letý Zapletal se stal minulý týden součástí české golfové historie. Na Albatrossu prošli cutem čtyři Češi, což je dosud na European Tour nejvíce, a on byl s Filipem Mrůzkem, Ondřejem Lieserem a Alešem Kořínkem jeden z nich.

Jemu osobně se povedlo v součtu dosavadních deseti startů na European Tour a Challenge Tour dohromady projít cutem úplně poprvé. A to hned při své premiéře jako profesionál v první lize.

Svůj dosud jediný start na European Tour absolvoval už v roce 2017 jako amatér také na Albatrossu, kde zahrál dvě kola po 83 ranách. Zbytek startů bylo na Challenge Tour, ale ani tam ještě do vikendu nepostoupil. Jen letos se mu to nepovedlo na Kuňce, Kaskádě i Adamstalu.

Tentokrát to vyšlo, navíc na vrcholném domácím podniku, na který je upředena největší pozornost. "Určitě je to povzbuzení, protože jsem mohl vidět, že jsem minimálně tři kola hrál stejně dobře, jako mí spoluhráči ve flightu," řekl s tím, že nejvíce si cení úspěšného srovnání.

"V neděli už to bylo malinko horší, ale i tak si myslím, že jsem se držel a určitě to je pro mě velká mentální pomoc," uvedl Zapletal, který souhlasil s tím, že se právě dosáhl na svůj největší úspěch v kariéře.

"Jojo, určitě to patří mezi mé hlavní úspěchy. Ještě společně s tím, když jsem jako amatér skončil na Junior Invitational v roce 2016 na 11. místě. Ale co se týče poslední doby, tak je to určitě největší úspěch," řekl Zapletal, který o víkendu bojoval s úbytkem sil. Finále zahrál za 77 ran a dohrál na děleném 67. místě s konečným skóre +7.

"Po psychické a fyzické stránce to bylo velice náročné. Když už se člověk dostane tak daleko, snaží se tomu dát 110 procent. Hlavně v sobotu, kdy byl odložený start (kvůli mlze, pozn.), tak už se to hodně nakupilo a docházela síla," přiznal.

"Vstával jsem v pět ráno a předtím jsem druhé kolo dohrál hodně pozdě. Nebylo tam moc odpočinku a takhle se to sešlo. Určitě si ale nemůžu na něco stěžovat. Bylo  to tu fantastické. Naprosto jsem si to užil a jsem spokojený i se svým výsledkem," dodal Zapletal spokojeně.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení