Nelly Korda před Solheim Cupem: Zkouší se mi dostat do hlavy

Nelly Korda

Od soboty do pondělí se v Toledu Ohiu koná ženská obdoba Ryder Cupu. V Iverness Golf Clubu se v prestižním Solheim Cupu už po sedmnácté utkají výběry USA a Evropy. Americký tým povede původem Evropanka, dcera českých rodičů Nelly Korda. Pokud na sobě cítí tlak, nedává to znát.

Tři vítězství v sezóně LPGA, z toho prvně na majoru. Zlatá olympionička z Tokia a světová jednička. Ačkoliv má před sebou ještě osm turnajů, vítězstvím v Solheim Cupu by stvrdila mimořádnou sezónu, během níž se stala jednoznačně největší hvězdou ženského golfu současnosti.

"Bylo to hektické," řekla ve středu v dějišti Solheim Cupu s tím, že posledních pět akcí v jejím kalendáři zahrnovaly dva majory ve Francii a ve Skotsku a olympijské hry. "Ale užívala jsem si to každou minutu. Je to zatím neskutečný rok a doufám, že se může tento týden ještě vylepšit."

Mladší ze sester Kordových se účastní svého druhého klání mezi Spojenými státy a Evropou. Při své premiéře zakusila porážku, ale tehdy jako vycházející hvězda se svou sestrou Jessicou vyhrály oba souboje, do kterých po svém boku nastoupily.

Tentokrát to bude ale něco jiného. Za prvé se bude hrát v USA a za druhé je Nelly už v úplně jiné pozici, což zdůraznila kapitánka Evropy Catriona Matthew. „Samozřejmě,“ veškerý tlak bude na ní, aby náš tým porazila,“ uvedla 52letá Skotka, který vede tým podruhé za sebou.

"Snažím se na to nemyslet," kontrovala Nelly. "Určitě je spousta lidí, kteří mi to zkouší dát do hlavy, ale já jsem celkem pohodářka a snažím se to nevnímat. Chci si jen dělat své věci a připravit se co nejlépe. Ráda bych si to užila, přinesla nějaké body a zažila zábavu s týmem," uvedla Nelly, která bude mít i tento týden po boku svou sestru Jessicu.

Souboj USA s Evropou bude v Česku vysílat stanice Golf Channel. V sobotu a v neděli začíná přímý přenos v 13:30, v pondělí pak v 18:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení