Vodičková pomohla k historickému vítězství Evropy v Jr. Solheim Cupu

Denisa Vodičková

Teprve potřetí v historii a vůbec poprvé na americké půdě se radují evropské golfistky z vítězství v Junior Solheim Cupu. K triumfu Evropy letos přispěla také Denisa Vodičková, která je po Kláře Spilkové teprve druhou Češkou, která se prestižního klání zúčastnila.

 

Letos se hrálo v americkém Sylvania Country Club v Ohiu a jako favoritky šly do bojů Američanky, které vyhrály posledních šest klání s Evropou v řadě. A vše nasvědčovalo tomu, že se budou radovat i letos.

Po prvním dnu, kdy se hrálo dopoledne šest fourballů a odpoledne stejný počet foursomů, totiž vedly domácí hráčky 8:4. A to především díky pěti vyhraným foursomům, po fourballech totiž bylo skóre nerozhodné 3:3.

Na tom měla podíl také Vodičková, když společně s Italkou Francescou Fiorellini porazily Američanky Kaitlyn Schroeder a Bailey Shoemaker jasně 4&3. Ve foursomech už ale česko-italský pár nestačil na domácí duo Anna Davis a Catherine Rao a prohrál těsně o jamku.

Evropanky se ale nevzdaly a ve čtvrtečních singlech připravily Američankám doslova šok, když vyhrály devět z 12 zápasů. Přispěla k tomu také Vodičková, která nad Sarou Im vedla na druhé devítce už o čtyři rány a nakonec slavila vítězství 2&1 na sedmnáctce.

"Byla to naprosto skvělá zkušenost a na tento týden nikdy nezapomenu. Sice mě mrzí, že jsme už včera odpoledne nezajistily bod v zápase, který jsme měly vyhrát, ale i tak zvítězit ve dvou ze tří zápasů je super," řekla pro server České golfové federace Vodičková, jejíž čtvrteční bod v singlech byl navíc celkově bodem vítězným.

Česká amatérka si týden v Ohiu pořádně užívá: "Máme skvělý tým, skvělé kapitánky a já jsem hrdá, že jsem mohla reprezentovat Česko v evropském týmu. Čeká nás slavnostní večeře s hračkami z hlavní soutěže, které budeme o víkendu a v pondělí sledovat v dějišti Solheim Cupu. Bude to nádherný závěr skvělého týdne."

Klasický Solheim Cup i se sestrami Kordovými na ten juniorský navazuje a vy ho od soboty do pondělí budete moci sledovat v přímých přenosech na stanici Golf Channel. Titul z roku 2019 v něm obhajují naopak Evropanky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení