Filip Mrůzek dal na Karlštejně své první eso v životě

Filip Mrůzek

Povedený závěr léta prožívá Filip Mrůzek. Nejprve koncem srpna vytvořil na D+D REAL Czech Masters historické maximum českého hráče na European Tour a nyní si připsal své první eso v životě. Trefil ho během druhého kola Platon Life Karlštejn Open.

Úvodní kolo druhého turnaje Czech Golf Open Tour se přitom Mrůzkovi i kvůli zdravotním problémům vůbec nepovedlo. Zahrál v něm v pátek 76 ran a zvažoval, zda bude v turnaji pokračovat. Ještě že tak učinil!

"Na nohy mě postavila masáž a pořádná regenerace. Tělo má po zátěži posledních turnajů už dost, ale dnes vše znovu fungovalo a hrálo se mi výborně," pochvaloval si pro server České golfové federace Mrůzek, který v sobotu zapsal nejlepší kolo dne za 64 ran (-8).

A to i díky dokonalé ráně na tříparové 12, na které se trefil do jamky přímo z odpaliště. Na světě bylo jeho první eso v životě: "Nikdy se mi to nepodařilo, měl jsem fakt radost! Byla to rána na 158 metrů, osmičkou železem – míč jednou skočil na greenu a pak zamířil rovnou do jamky."

Mrůzek si díky povedenému dni polepšil na průběžné dělené páté místo, o které se dělí se Štěpánem Daňkem, když jsou oba na mínus čtyřech. Shodně tak ztrácejí osm ran na skvěle hrajícího amatéra Vojtěcha Pavelku.

Ten je po kolech za 65 a 67 ran před sobotním finálovým kolem se skóre -12 na prvním místě a má tři rány náskok na druhého Michala Pospíšila. Třetí je prozatím o další tři rány zpět Jakub Bareš,

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení