Profík přišel smolně o kartu na PGA Tour. Dvakrát za měsíc!

Taylor Montgomery

PGA Tour poznala v uplynulých týdnech (staro)novou padesátku hráčů, kteří si na ni proklestili cestu skrze Korn Ferry Tour. Málem mezi nimi byl také Taylor Montgomery, a to hned dvakrát. V obou případech mu ale karta protekla mezi prsty tím nejtěsnějším možným způsobem.

Nejprve byl 26letý Američan blízko už v základní části, po které se mohla na PGA Tour v příští sezoně těšit první pětadvacítka hráčů. Těch nejlepších, kteří získali nejvíce bodů. Montgomerymu jich chybělo na pětadvacátého Austina Smotherna pouhých sedmnáct.

Čistě fakticky se jedná o jednu ránu, o kterou kdyby na některém z turnajů skončil lépe, těšil by se na PGA Tour on. Anebo, kdyby se zúčastnil Wichita Open, na které nejel z důvodu, že se kvalifikoval na US Open.

"Za nich bych to ale nevyměnil. Věřím, že si jich ještě zahraju více, ale stejně bych nevyměnil US Open za Wichitu. A to přesto, že to hřiště miluju," nechal se nedávno slyšet pro zámořský Golf Digest.

Na US Open sice prošel cutem a skončil na děleném 57. místě, to mu ale žádné body do pořadí Korn Ferry Tour nepřineslo. A ve zbytku sezony už jich nezískal dostatek na to, aby proklouzl do TOP 25.

Měl však ještě šanci v nadstavbě, tedy Korn Ferry Tour Finals, ve které bylo ve hře dalších 25 karet. Asi vás nepřekvapí, když vám, řekneme, že i v tomto pořadí skončil Montgomery na 25. místě, prvním nepostupovém.

Po děleném 16. a 18. místě z úvodních dvou turnajů Finals vstupoval do toho posledního ze čtrnáctého místa v průběžném pořadí. Po prvním kole Korn Ferry Tour Championship za 70 ran měl dobrou výchozí pozici do zbytku turnaje, jenže ten pro něj skončil po hrozivém výsledku 85 ran v kole druhém předčasně. Nezbývalo mu než doufat.

Nevyšlo to.

Před Montgomeryho se na poslední chvíli dostal na 25. místo Justin Lower, který ho předčil o 5,273 bodu. To je ekvivalent děleného 73. místa z kteréhokoliv turnaje ve Finals. Stačilo tedy projít cutem...

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení