Rozhodnuto. Tým Evropy pro Ryder Cup je kompletní

Ryder Cup

Po BMW PGA Championhip známe kompletní složení týmu Evropy, který se zanedlouho vydá do Whistling Straits obhajovat vítězství v Ryder Cupu. Čtyři zbývající místa v přímé kvalifikaci si ve Wentworthu uhráli Tyrrell Hatton, Bernd Wiesberger, Matthew Fitzpatrick a Lee Westwood. Později jmenoval Pádraig Harrington své tři kapitánské volby, kterými jsou Sergio Garcia, Shane Lowry a Ian Poulter.

Tito hráči tak doplnili již dříve kvalifikovanou pětici Jon Rahm, Tommy Fleetwood, Rory McIlroy, Viktor Hovland a Paul Casey.

O čtyři poslední volná místa se ve Wentworthu bojovalo až do poslední chvíle. Dramatické to bylo proto, že se ve Wetworthu udělovaly dvojnásobné body, a také proto, že Evropa má dva žebříčky, ze kterých se tým tvoří. Čtyři hráči se kvalifikují z evropského a pět ze světového.

V evropském pořadí se k již kvalifikovaným Rahmovi a Fleetwoodovi přidali Hatton a Wiesberger. Ve světovém pořadí doplnili McIlroye, Caseyho a Hovlanda Fitzpatrick a Westwood, který se prestižního klání zúčastní v kariéře už pojedenácté.

Naopak Hovland, Wiesberger a také Lowry jsou nováčci. Wiesbergerovi se povedlo proniknout do výběru Evropy napoprvé v 35 letech, Lowrymu v 34 letech. Za to Hovlandovi je teprve 23 let.

Nejstarší v týmu bude ale jednoznačně Westwood, kterému je 48 let. Před třemi lety v Paříži v týmu poprvé od roku 1997 chyběl. Nyní tak účastník několika ročníků Czech Masters slaví velkolepý návrat.

Svou šanci dostat se na poslední chvíli do týmu nevyužili ve Wentworthu Shane Lowry a Justin Rose. Lowry ale nesmutnil dlouho, protože zhruba dvě hodiny po dohrání turnaje ho jmenoval Harrington jako svou druhou kapitánskou volbu.

První volba padla podle očekávání na Garciu, stejně jako třetí na Poultera, o nichž už Harrington dříve naznačil, že o nich uvažuje přednostně.

V týmu Evropy je tak šest Angličanů, dva Irové, z nichž jeden pochází ze Severního Irska, dva Španělé, a po jednom Rakušanovi a Norovi.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení