Jak je Woodsovi? Stricker naservíroval dobrou i špatnou zprávu

Tiger Woods a Steve Stricker

Dobrou i špatnou zprávu měl pro golfové příznivce Steve Stricker, když vysvětloval roli Tigera Woodse v letošním utkání Ryder Cupu. Tou špatnou je, že vítěz patnácti majorů nebude ani v roli asistenta kapitána, tou dobrou je, že se jeho zdravotní stav lepší.

Po těžké únorové autohavárii, po níž skončil Tiger Woods v nemocnici s vážnými zraněními a musel se podrobit několika náročným operacím, bylo zřejmé, že bývalý první hráč světa jako hráč v Ryder Cupu nenastoupí.

Zhasla ale i naděje, že bude jedním z asistentů kapitána výběru USA Steva Strickera. Woods v dějišti nadcházejícího duelu Ryder Cupu ve Whistling Straits nebude pomáhat s řízením týmu.

"Tigerův zápal a nadšení pro Ryder Cup je obrovský. Zrovna tak je skvělý chlap pro diskusi a můžete se o něj opřít. Mluvili jsme spolu v poslední době mnohokrát," prozradil Stricker v rozhovoru pro rádio SiriusXM.

"Patří do rydercupové rodiny, je její součástí, ale tentokrát nebude moci být asistentem kapitána. Jediným důvodem je to, že pokračuje ve stále probíhající rehabilitaci, aby se pokusil zcela uzdravit a znovu zkusil hrát golf. A to se mu daří," naznačil Stricker, že zdravotní stav 48letého vítěze 82 turnajů PGA Tour se stále lepší.

"Daří se mu stále lépe a věci jdou správným směrem," dodal Stricker bez dalšího bližšího upřesnění aktuálního Woodsova stavu.

I tak je to po dlouhé době zase aspoň kusá informace o tom, jak na tom Woods je po únorové těžké autohavárii, při níž utrpěl otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti a musel se podrobit náročné operaci. V nemocnici strávil téměř měsíc.

Woods hrál naposledy golf v prosinci loňského roku, kdy si zahrál exhibiční turnaj společně se svým synem Charliem, jeho posledním oficiálním soutěžním turnajem bylo Masters v listopadu 2020.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení