Koepka má problém s Ryder Cupem a věří, že překoná Woodse

Brooks Koepka a Tiger Woods

Brooks Koepka je hráčem, kterému sebevědomí rozhodně nechybí. Naposledy to potvrdil tím, když prohlásil, že je přesvědčený o tom, že dostihne Tigera Woodse a jeho patnáct titulů z majorů. A možná překoná i rekordních osmnáct titulů Jacka Nicklause. Prozradil i to, že má docela problémy srovnat se s týmovým formátem Ryder Cupu.

Koepka je skvělým golfistou. To bez diskuse. Během své dosavadní kariéry už stihl nasbírat čtyři vítězství na majorech a v posledních letech pravidelně útočí na nejvyšší příčky na turnajích velké čtyřky.

Netají se tím, že v 31 letech má ještě spoustu času, aby se dotáhl v historickém pořadí na Woodse a jeho patnáct titulů z majorů. A když se zadaří, tak třeba dorovnat i rekordmana Nicklause a jeho 18 vítězství.

"Nosím to v hlavě, že Tigera v počtu vyhraných majorů dostihnu. Věřím tomu. Nevidím žádný důvod, který by mě mohl zastavit," prohlásil hodně sebevědomě Kopeka v rozhovoru pro zámořský Golf Digest.

"Je mi 31 let a mám před sebou ještě tak čtrnáct let. Když každý rok vyhraju jeden, mám Jacka. Lidé si to mylně vysvětlují jako mojí nafoukanost, ale není to tak. Je to jen moje víra," prohlásil vítěz osmi turnajů PGA Tour.

"Neříkám, že si tenhle týden jdu pro druhé místo, i když takových hráčů je na tour hodně. Když si myslíš, že nemůžeš vyhrát, tak proč to k čertu vůbec zkoušíš? Skončit druhý? Sport je dělaný pro vítěze a poraženého. Jsi jedno, nebo druhé," konstatoval Koepka, který evidentně touží stále vítězit a nebýt tím druhým.

Platí to i pro Ryder Cup, který se hraje už příští týden 24. – 26. září ve Whistling Straits. Ale právě s touhle týmovou soutěží má problém. Ten zásadní "přepnout" sám sebe z individuálního módu na týmový.

"Týden Ryder Cup je hodně zvláštní a hektický. Nechci říct, že je to špatný týden, ale každý máme svou rutinu a jiný způsob, jak dělat určité věci. Naprosto individuální. A teď najednou musíme jít na poradu v tuhle dobu, nebo jít dělat tohle, nebo tamto. Je to opak toho, co děláme celý rok," popsal svůj problém.

Koepka přitom hned při své premiéře v Ryder Cupu v roce 2016 v Hazeltine přispěl k výhře USA třemi body a další jeden a půl bodu uhrál při porážce Američanů ve Francii před třemi roky.

"Je to těžké. Tak daleko od mé běžné rutiny. Vím, jak převzít odpovědnost za své rány, které týden co týden odpálím, ale tady se někdo špatně trefil, nechal mě na špatném místě a já vím, že je to ztráta. To je jiné a musím změnit myšlení," popsal Koepka to, s čím se v Ryder Cupu potýká.

"Je to hektické, není čas ani prostor na únik od toho tlaku. K tomu spousta emocí. Je to tak těžké, že na konci nedělních singlů jsem prostě mrtvý," přiznal Koepka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení