DeChambeau přiznal, že si "zničil" ruce. Jak se mu to stalo?

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau se řadí ke golfistům, kteří si "ordinují" tvrdé tréninkové dávky. Tentokrát to ale vítěz US Open z roku 2020 nejspíš trochu přehnal. Jak sám přiznal, při tréninku na souboj největších ranařů o nejdelší drivy si "zničil" ruce.

DeChambeau má v posledních dnech napilno. Aktuálně už se připravuje na nadcházející duel Ryder Cupu, ale ještě předtím trénoval na světový šampionát golfových bomberů o nejdelší drive.

Natolik intenzívně, že si přitom podle svých vlastních slov zničil ruce, které byly plné mozolů, takže si je musel chránit náplastmi.

"Zničil jsem si při tom ruce," prozradil 27letý Američan. "Lidé si ani neuvědomují, jak náročná je to cesta, když chcete někam dojít. Ale soutěž v dlouhých drivech je v golfu jediná věc, kdy můžete své úspěchy posuzovat podle čísel," prohlásil vítěz osmi turnajů PGA Tour.

"Normálně při golfu můžete dobrou ranou trefit nerovnost na hřišti, zavlažovač, nebo větrný poryv, ale když napálíte míček a měříte svůj drive na FlightScope, vidíte přesně rychlost míčku, švihu i délku rány," popsal DeChambeua to, proč je pro něj klání golfových ranařů takovou výzvou.

Zatímco řada golfistů si po posledním turnaji sezony Tour Championship vzala volno, DeChambeau naopak pokračoval v tréninkové dřině. V tréninkovém komplexu v Severní Karolíně zvyšoval svůj potenciál dopálit driverem míček co nejdál.

A sedmý hráč světa dosahoval výjimečných čísel – jeden z drivů poslal carry na 357 yardů (327 metrů) a celkově do vzdálenosti 374 yardů (342 m), rychlost jeho hole se vyšplhala na 233 km/h.

"Bylo to super prostředí. Když pošleš míček dál než před tím, uděláš si nový osobní rekord, všichni kolem blázní. Pořád sbírám nové zkušenosti, ale je to také o technice, emocích a adrenalinu," vysvětlil svůj zápal pro věc DeChambeau.

Nejbližším testem pro něj ale bude duel Ryder Cup proti týmu Evropy, který se hraje 24. – 26. září ve Whistling Straits. Hned potom ho čeká v Nevadě 27. září Long Drive World Championship. A DeChambeau bude prvním hráčem PGA Tour na plný úvazek, který se šampionátu golfových ranařů zúčastní.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení