Z českých golfistů vstoupil do finále PGT nejlépe Cafourek

Jan Cafourek

Finále letošního ročníku Pro Golf Tour se koná od pondělí do středy v Adendorfu a do turnaje Castanea Resort Championship vstoupil ze čtveřice českých golfistů nejlépe Jan Cafourek. Ten se po prvním kole za 67 ran (-4) drží na dělené páté příčce, na první ztrácí tři rány.

Cafourek startoval coby člen posledního flightu z 10. jamky a v jeho podání platí, že z českého pohledu přišlo to nejlepší na konec.

Do svého kola přitom vstoupil parádně, když po birdie na 12 přidal dokonce eagle na pětiparové 13. Poté sice přišla dvě bogey (15 a 17), ale druhou polovinu kola měl český profesionál ještě lepší.

Po birdie na jedničce sice ještě přišlo jedno zaváhání na trojce, ale ve zbytku kola už Cafourek zapisoval pouze berdíky a pary, a to rovným dílem. Zaskórovat se mu podařilo na jamkách čtyři, šest a osm a bylo z toho celkové skóre čtyři pod par a posun do TOP 10.

Zbylí tři čeští hráči na turnaji v pondělí par nepokořili. Michal Pospíšil s Alešem Kořínkem (oba T36) zahráli za +1, Jakub Bareš (T47) ještě o ránu hůře. Vede Francouz Mathieu Decottignies Lafon (-7).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení