Gál uspěl v q-school, Mrůzek se drží v TOP 10. Spilková vyhořela

Petr Gál

Česko bude mít v letošní druhé fázi q-school čtyři hráče! K Filipu Mrůzkovi, Janu Cafourkovi a Stanislavu Matušovi se v pátek přidal Petr Gál. Mrůzek pak má skvěle rozehraný turnaj Challenge Tour v Itálii, kde je po druhém kole na děleném osmém místě.

Gál měl na turnaji první fáze v italském Bogognu velmi dobře našlápnuto, přesto potřeboval přidat ještě povedené finálové kolo, aby se do druhé fáze probojoval. A to se mu podařilo

A i když se podle konečného výsledku může zdát, že to bylo těsné, nebylo. Gál totiž začal finálové kolo senzačně a dlouho se pohyboval v elitní desítce. Postup byl připraven pro hráče na nejhůře děleném 25. místě.

Tomu se Gál vzdálil úžasným startem, když byl po pěti jamkách díky třem birdie a eaglu na trojce pět ran pod par! Když pak do té doby v čistém kole přidal dalšího berdíka na dvanáctce, mohl dohrávat v klidu.

To se sice úplně nepovedlo a kvůli dvěma bogey a jednomu dabláči si profesionál z Brna pohoršil na celkové skóre -3 a konečné dělené 18. místo, přesto ho to mrzet nemuselo. Na postup měl ještě náskok dvou ran.

Konečné výsledky z Itálie naleznete zde.

Mrůzek útočí na české maximum

Fantasticky rozehraný turnaj Challenge Tour má v italském Monterosi Filip Mrůzek. Už po prvním kole mu patřila dělená desátá příčka a v tom druhém si ještě o dvě příčky polepšil.

Hráč Relmostu sice neprožíval tak povedené kolo, jako ve čtvrtek, ale eaglem na závěrečné devítce se dostal o ránu pod par a polepšil si celkově na mínus čtyři. Na Terre Dei Consoli Open tak zatím dělí 8. místo.

A může pomýšlet na vylepšení dosavadního českého maxima na tomto okruhu. Tím je dělené šestnácté místo, na které v minulosti dosáhl jeho otec a nedávno i Cafourek.

Ten byl na turnaji také blízko cutu, ale nakonec kvůli bogey na šestnácté jamce neprošel do víkendových kol o jedinou ránu, Se skóre +2 skončil dělený sedmdesátý a může se jet domů připravovat na 2. fázi q-school.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Spilková mezi nejhoršími

Další nepovedený turnaj v této sezoně Ladies European Tour za sebou bohužel má Klára Spilková. Te 76 hráček, které turnaj Lacoste Ladies Open de France dohrály, obsadila se skóre +14 dělenou 73. příčku.

Ke cutu to měla daleko už po prvním kole za +6, v tom druhém zahrála ale ještě o dvě rány hůře a z poslední akce LET této sezony na evropské půdě si žádné body ani eura neodveze 

Průběžné výsledky naleznete zde.

Dědek cutem neprošel

Na královském hřišti v Jakartě odehrál v rámci Asian Tour turnaj Petr Dědek junior. První Čech na Indonesian Masters ale skončil po dvou kolech za 76 a 78 ran. S deseti ranami nad par obsadil dělenou 135. příčku.

Průběžné výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení