Neskutečné! Americká středoškolačka zahrála 57 ran

Macy Pate

Macy Pate, tohle jméno bychom si měli zapamatovat, protože se tak jmenuje možná budoucí golfová hvězda. Mladá Američanka zahrála v pondělí kolo za 57 ran, tedy 14 ran pod par hřiště, čímž ovládla hlavní středoškolský turnaj v Severní Karolíně.

Pate je hodnocena jako nejlepší juniorka ve státě. Na hřišti Bermuda West Run to znovu dokázala, když zahrála birdie na 14 jamkách a vyhrála Central Pidemont 4-A Conference Championship. Svým výsledkem stanovila několik nových rekordů.

Z předchozího rekordu North Carolina High School Athletic Association ubrala čtyři rány, přičemž jejích 57 ran je historickým rekordem pro chlapce i dívky dohromady.

Pate zahájila své kolo na sedmé jamce a na prvních třech jamkách ze čtyř zahrála birdie. Po krátkém puttu do birdie na své 16. jamce věděla, že pokud zahraje pary na dvou zbývajících jamkách, donese domů magických 59 ran.

Jenže zahrála berdíky i na posledních dvou jamkách a bylo z toho neuvěřitelné kolo za 57.

"Jen jsem hrála své wedge opravdu blízko a skvěle mi to šlo s putterem, což byla perfektní kombinace," řekla Pate pro Winston – Salem Journal.

"Můj táta psal mému trenérovi švihu výsledek a on mu odpověděl, že pokud si dělá legraci, tak to není vůbec vtipné," vyprávěla talentovaná středoškolačka. "Je opravdu těžké popsat, co se dělo. Prostě jsem trefovala rány a snažila se dávat putty, pokud byla šance," uvedla.

S dobrými výkony skončili na turnaji i její spolužáci z Reagan High. Anna Howerton skončila na druhém místě o pět ran a o další dvě rány zpět skončil třetí Morgan Ketchum. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení