Woods zlákal na Bahamy elitu. Jen dva nejlepší mu řekli ne

Tiger Woods a Henrik Stenson

Opravdu parádní startovní pole se na začátku prosince na Bahamách představí na turnaji Tigera Woodse Hero World Challenge. Neoficiální podnik v kalendáři PGA Tour, který se loni nehrál kvůli pandemii Covid-19, si přijede zahrát 15 z 20 nejlepších hráčů světa.

Na hřišti Albany v New Providence se neukáží jen ti dva nejvýše postavení hráči z TOP 20 světového žebříčku Jon Rahm a Dustin Johnson. I bez jejich účasti však bude tradiční turnaj Tigera Woodse hvězdně obsazený.

Hero World Challenge se hraje jako neoficiální podnik PGA Tour, za který se neudělují body do FedEx Cupu. Nabízí však body do světového žebříčku a také celkové prize money 3,5 milionů dolarů, což je vzhledem k omezenému startovnímu poli pro hráče velmi lukrativní

Kompletní 20členné startovní pole čítá tato jména:

Colin Morikawa, Patrick Cantlay, Xander Schauffele, Bryson DeChambeau, Rory McIlroy, Justin Thomas, Tony Finau, Brooks Koepka, Harris English, Abraham Ancer, Viktor Hovland, Jordan Spieth, Daniel Berger, Tyrrell Hatton, Hideki Matsuyama, Patrick Reed, Henrik Stenson, Webb Simpson, Scottie Scheffler a Justin Rose.

Obhájcem vítězství z roku 2019, za které inkasoval rovný milion dolarů, je Švéd Henrik Stenson. Samotný Woods zatím neoznámil, jestli bude na svém turnaji hostit hvězdy osobně, protože pokračuje v rekonvalescenci po vážné nehodě z únoru tohoto roku.

Woods vyhrál svůj turnaj, který pořádá od roku 2000, už pětkrát. Naposledy v roce 2011. Svou odměnu vždy věnoval své nadaci TGR Foundation, která z akce profituje.

Kromě něj jsou mezi vítězi taková jména, jako Jon Rahm, Rickie Fowler, Jordan Spieth, Jim Furyk, Pádraig Harrington a mnozí další. Úplně první ročník vyhrál Tom Lehman.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení