Nelly Korda si zahraje s tátou Petrem proti legendám

Petr Korda

Bývalý český tenista Petr Korda se stane hvězdou golfového turnaje. Po boku své dcery Nelly, světové golfové jedničky, si v prosinci užije premiéru na turnaji PNC Championship. Od Tigera Woodse a jeho syna Charliho tak oba převezmou roli nejsledovanějšího páru startovního pole.

Woodsovi letos ze známých důvodů startovat nebudou. Kvůli krevní sraženině otce nebudou obhajovat vítězství ani Justin a Mike Thomasovi. Největšími hvězdami turnaje tak bude Nelly Korda se svým tátou.

Ideou turnaje PNC Championship, dříve hraného jako Father/Son Challenge, je spojovat do týmu vítěze majorů nebo The Players Championship s rodinnými příslušníky, nejčastěji s jejich potomky či rodiči. V případě Kordových bude tato podmínka splněna dokonale.

I Petr Korda je grandslamovým šampionem, když v roce 1998 ovládl tenisové Australian Open.

"Jsem samozřejmě moc nadšená, že si zahraji po boku tolika golfových legend, ale pokud mám být upřímná, ještě víc jsem nadšená, že vedle mě bude hrát můj táta," uvedla letošní olympijská vítězka z Tokia v tiskové zprávě turnaje.

"Po všech těch letech, kdy nás děti sledoval a podporoval zpoza hřišť, v golfu i v tenise, bude tak zábavné být s ním v jednom týmu, který soutěží. Celá rodina se těšíme, že si to před Vánoci užijeme," dodala Nelly.

Kordovi to nebudou mít daleko. Z místa jejich bydliště v Bradentonu na Floridě je to jen dvě hodinky autem do Orlanda, v jehož Ritz-Carlton Golf Clubu se turnaj ve dnech 18. - 19. prosince odehraje.

Turnajový debut si kromě Týmu Korda odbude i Henrik Stenson, který bude hrát spolu s 11letým synem Karlem. Mezi další velké hráčské hvězdy turnaje budou patřit Gary Player, Tom Watson, Lee Trevino, David Duval, John Daly, Vijay Singh, Stewart Cink a Matt Kuchar.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení