Rahm měl už dost. Nechce golfové hole ani vidět. Jak dlouho?

Jon Rahm

Turnaj Andalucia Masters ve Valderramě byl onou poslední kapkou. Poté, co Jon Rahm neprošel na domácí půdě cutem, řekl si dost. A končí. Tedy ne napořád, ale dává si čtyři týdny pauzu, během níž nechce golfové hole ani vidět, natož na ně sáhnout. Poprvé v kariéře.

Vítěz letošního US Open Jon Rahm byl největším lákadlem pro španělské fanoušky ve Valderramě, ale ti byli svědky jeho velkého trápení. Když zahrál 78 ran, tedy sedm ran nad par, v úvodním kole, vyrovnal tím svůj nejhorší výsledek v profesionální kariéře.

Pro Rahma jasný signál, že musí něco udělat. A udělal. Vzal si čtyřtýdenní pauzu. "Tohle je poprvé v mém životě, kdy nechci golfovou hůl ani vidět," přiznal 26letý Španěl.

"A to říká někdo, kdo tenhle sport miluje a na víc po sezoně, ve které mě potkalo docela dost dobrých věcí a okamžiků," přiznal Rahm, který letos vyhrál i svůj první major.

Pro Rahma to byl skutečně poměrně bouřlivý rok. Stal se v dubnu otcem, musel v červnu kvůli pozitivnímu testu na covid odstoupit z turnaje the Memorial, v němž po třech kolech jasně vedl o šest ran, ale ve stejném měsíci vyhrál US Open a tím i svůj premiérový major.

V srpnu kvůli dalšímu pozitivnímu testu na covid přišel o start na olympijském turnaji v Tokiu a v září odehrál Ryder Cup s bilancí tří vítězství, jedné remízy a jedné porážky.

"Víc než moje tělo je to moje hlava a moje mysl, která už má dost. Když všechny ty události a turnaje během roku sečtu, musím si zkrátka odpočinout a vyčistit hlavu. Už jsem to nedával," přiznal Rahm.

Šestadvacetiletý Španěl i tak zakončil sezonu jako světová jednička. Na patnácti turnajích skončil v top 10. Včetně všech tří závěrečných turnajů play-off FedExCupu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení