Na Hluboké vyhrál Matuš, Lieser na ET zahrál pod par

Stanislav Matuš

Závěrečný letošní turnájek za sebou má Czech PGA Tour, když na Hluboké zahrál nejlépe Stanislav Matuš. Na European Tour pak pokračoval turnaj na Mallorce, kde v pátek prošel cutem Ondřej Lieser. Ten v sobotu zahrál ránu pod par a posunul se na dělenou 57. příčku.

Na Hluboké se na turnaji Czech Classic Invitational sešlo jen jedenáct profesionálů, ze kterých jasně nejlépe zahrál Matuš.

A to hlavně díky senzačnímu závěru.

Matuš startoval na druhé jamce, na které hned zahrál birdie. Po patnáctce pak byl tři rány pod parem, což mu v tu chvíli stačilo na vedení. Jan Cafourek, který šel ve flightu před ním, totiž zahrál v tu chvíli na pětiparové šestnáctce bogey a pohoršil si na mínus dvě.

Šestnáctka naopak sedla Matušovi, který zahrál eagle. To samé předvedl také na pětiparové osmnáctce a bylo rozhodnuto. Se skóre 65 (-7) vyhrál o čtyři rány před Cafourkem, který se loučil na osmnáctce berdíkem.

Nikdo další se pod par na Hluboké v sobotu nedostal, třetí skončil s parem Lukáš Tintěra. Z prize money 40 000 korun si Matuš ukrojil čtvrtinu.

Konečné pořadí turnaje na Hluboké naleznete zde.

Ve Španělsku pokračovalo třetím kolem Mallorca Golf Open a Ondřej Lieser poté, co v pátek prošel díky skvělému finiši přesně na ránu cutem, zahrál poprvé v týdnu pod par. Do klubovny přinesl 69 ran (-1).

Český profík startoval na druhé devítce a po dvou birdie v řadě (13, 14) přišly naopak tři bogey (15, 16, 17). V druhé polovině už ale Lieser ani jednou nechyboval, zahrál další dvě birdie (2, 5) a celkově se vrátil do paru.

Ve vedení turnaje po 54 odehraných jamkách Dán Jeff Winther, který je před finálovým kolem na skóre -15 a má dvě rány náskok na druhého Španěla Jorgeho Campilla.

Průběžné pořadí turnaje na Mallorce naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení