Kdo z koho? Bitva mezi Nelly Kordou a Ko jde do finiše

Nelly Korda

Nelly Korda, nebo Jin Young Ko? Karty na LPGA jsou před posledními dvěma turnaji sezony jasně rozdány. Jedna, nebo druhá se stane hráčkou roku. Nikdo jiný už nemá nárok. Obě hráčky na obou podnicích hrají, a tak je zřejmé, že vítězka vzejde z přímého souboje.

O nejlepší hráčce na LPGA Tour se rozhoduje výhradně na základě získaných bodů, takže nějaké sympatie ani subjektivní hodnocení nemá na konečný výsledek vliv.

Ale pokud by o nejlepší hráčce na LPGA za rok 2021 rozhodovaly i body za "umělecký" dojem, byla by Nelly Korda nejspíš jen těžko k poražení.

Mezi třemi jejími letošními turnajovými vítězstvími je i premiérový titul z majoru, který 23letou Američanku s českými kořeny katapultoval na pozici světové jedničky. Když se k tomu přihodí zlatá olympijská medaile z Tokia, je z toho jeden z nejúžasnějších roků v ženském golfu.

Ale je skutečně nejlepší? Do hry totiž ve druhé polovině sezony vstoupila dost razantně Korejka Jin Young Ko. Po neúspěšných olympijských hrách několik týdnů pracovala tvrdě se svým trenérem na zlepšení a našla si i nový putter.

Evidentně vše zafungovalo a Ko vyhrála tři z posledních pěti turnajů, na kterých startovala. Navíc skončila druhá na ShopRite LPGA Classic.

Vítězství na BMW Ladies Championship jí nejen vrátilo na první příčku ve světovém žebříčku, ale Ko převzala vedení i v Race to CME Globe. Obě pozice měla předtím v držení Nelly Korda.

Ko má nyní v Race to CME Globe před mladší ze sester Kordových náskok 12 bodů a do konce sezony zbývají už jen dva podniky. Za vítezství se uděluje 30 bodů, za druhé místo 12, takže v dostizích o prvenství ještě není nic zdaleka rozhodnuté.

Korda má aktuálně mírně navrch hodnocení o Vare Trophy za nejnižší bodový průměr. Korda drží průměr 69,07 proti Korejce s průměrem 69,18. Je ale také jasné, že ani jedna z hráček na trofej nedosáhne, protože nestihnou odehrát dostatečný počet turnajových kol.

Kdo z koho? Rozhodne se na posledních dvou turnajích – Pelican Women’s Championship se hraje v Tampě Bay 11. – 14. listopadu, o týden později uzavře sezonu CME Group Tour Championship v Gulf Coast v Naples.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení