Tiger Woods je mezi sportovci druhý největší boháč všech dob

Tiger Woods

Podobné poměřování je vždy velmi ošidné a nejen ve sportu. Na mysli máme mezigenerační žebříčky ať už sportovních výsledků, nebo finančních výdělků. Kdo byl lepší hráč, když se hrál úplně jiný golf? A v tomto případě, kdo je nejbohatší, když mají peníze jinou hodnotu?

Na to se mezi sportovci pokusili přijít v odborném digitálním magazínu Sportico, který vzal výdělky všech sportovců a očistil je o inflaci. Pokusil se tak v dnešních cenách přijít na to, kdo je nejbohatší sportovec historie.

A i když se ukázalo, že golf je v tomto ohledu skvělým výtahem do těch nejvyšších pater, na úplný vrchol zatím nedostal ani Tigera Woodse. I ten se musí, jako všichni ostatní, sklonit před Michaelem Jordanem.

Ten si během své dosavadní kariéry přišel podle Sportica na 2,62 miliardy dolarů. Woods na něho přitom ztrácí více jak půl miliardy (2,1).

O "výhodnosti" dominování golfu vypovídá, že také na třetím a čtvrtém místě v žebříčku jsou legendární golfisté. Bronz v této ekonomické soutěži bere Arnold Palmer (1,5 miliardy), bramborový skončil Jack Nicklaus (1,38).

A přestože se do elitní desítky žádný další golfista nedostal, hned za ní jsou jedenáctý Phil Mickelson (1,08) a patnáctý Greg Norman (815 milionů).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení