Nová éra European Tour! Změní se na DP World Tour

DP World Tour

Se zásadním oznámením přišli v úterý v poledne v Dubaji zástupci European Tour a společnosti DP World. Elitní evropská golfová série změní od roku 2022 svůj název i značku a bude se nově jmenovat DP World Tour, což předseda European Tour David Williams označil za historický den.

Změna přichází s 50. výročím European Tour, která vznikla v roce 1972. Klíčovou součástí dohody jsou samozřejmě finance a můžeme se jen domnívat, nakolik je nové partnerství s logistickým gigantem DP World sídlícím v Dubaji odpovědí na proklamovanou novou golfovou ligu financovanou ze sousední Saúdské Arábie.

V rámci dohody přesáhne celkový fond na odměny na turnajích DP World Tour poprvé 200 milionů dolarů, což je téměř dvojnásobek současného stavu. Hrát se bude minimálně 47 turnajů ve 27 zemích. Závěrečný turnaj sezóny DP World Tour Championship bude mít prize money 10 milionů dolarů a stane se tak prvním pravidelným turnajem European Tour, který dosáhne v dolarech na osmimístnou částku.

Bylo také oznámeno, že minimální prize money každého turnaje DP World Tour budou od roku 2022 dva miliony dolarů.

"Dnes je snadné se smát," uvedl výkonný ředitel European Tour Keith Pelley. "Není pochyb o tom, že je to významný a vzrušující den pro všechny zúčastněné," řekl Pelley s tím, že ze 47 turnajů v aktuálním plánu jich bude 23 v Evropě a 24 ve zbytku světa.

"Spuštění DP World Tour v roce 2022, které se shoduje s 50. výročím vzniku European Tour, ohlašuje novou éru světového golfu. Zásadním způsobem prospěje všem zúčastněným – našim hráčům, kedíkům, fanouškům i partnerům, a znamená také důležitý přínos širší společnosti," pokračoval Pelley.

"Díky této nesmírně významné dohodě bude posílen celý ekosystém naší Tour a to bylo zásadní jak pro nás, tak i pro DP World, kteří jsou nám neuvěřitelnou oporou od základů hry až po její elitní profesionální vrchol," řekl Pelley.

"DP World Tour je proto přirozeným vývojem našeho desetiletého partnerství a přítomnost slova "World" v našem novém názvu také odráží lépe náš globální dosah," uvedl Pelley s tím, že nové partnerství přinese také významnou investici do Challenge Tour, zvýšení odměn a nárůst hráčských příležitostí.

V rámci mnoha novinek byla také oznámena nová cena John Jacobs Bursary Award, která bude udělena prvním pěti hráčům v pořadí Challenge Tour po finálovém turnaji Rolex Challenge Tour Grand Final, a která pomůže oceněným s náklady na cestování a dalšími výdaji na DP World Tour v následujícím roce.

"DP World je partnerem European Tour už po více než deset let. Naše dlouholeté partnerství poskytuje vynikající platformu pro komunikaci s našimi současnými i potencionálními zákazníky, a všemi zainteresovanými stranami pro budování naší značky. Užíváme si příležitost podpořit Tour v jejím rozvíjení golfu a zlepšením přístupu ke sportu na všech úrovních. Klíčem k tomuto úspěchu je a bude společná vize a hodnoty, na kterých je naše partnerství založeno," uvedl na tiskové konferenci přenášené živě na sociálních sítích předseda i generální ředitel DP World Sultán Ahmed bin Sulayem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení