Nelly Korda je zase světovou jedničkou. Byl to šok, přiznala

Nelly Korda

Bitva o nejlepší hráčku roku na LPGA vstupuje do poslední fáze. Nelly Korda do ní vstoupí čerstvě jako světová jednička, ale jak sama 23letá Američanka s českými kořeny přiznala, byla sama v šoku, že se před závěrečnými dvěma turnaji roku opět vrátila na golfový trůn.

Mladší ze sester Kordových se na pozici světové jedničky vyhoupla po svém premiérovém vítězství na majoru, k tomu přidala další titul na LPGA a navrch ještě olympijské zlato z Tokia.

Z první příčky světového žebříčku ji ale před časem sesadila Korejka Jin-Young Ko, která vyhrála poslední dva turnaje LPGA. Ale vzhledem k tomu, že si Korejka vzala v posledních týdnech volno, vypadly jí body ze žebříčku a na první příčku se zase vrátila Nelly Korda.

"Byla jsem v naprostém šoku. Někdo za mnou přišel, když zrovna dohrávala tréninkové kolo, a řekl mi, že jsem znovu světová jednička. Moje první reakce byla: Ne, to si ze mě děláš srandu. Jak je to možné?" reagovala na novinku 23letá dcera bývalých českých tenistů Petra Kordy a Reginy Rajchrtové.

Na rozdíl od světového žebříčku si Ko stále drží malý náskok v bodování souboje o hráčku roku na LPGA. Žebříčky ale nejsou to, co by Korda řešila.

"V jistém slova smyslu všechno vyřeší dobrý golf. Nedělám si starosti o žádné trofeje ani nenosím v hlavě body, které potřebuji uhrát. Neřeším nic, dokud nebudu odpalovat poslední odpal na 72. jamce," prohlásila.

Mladší ze sester Kordových letos vyhrála tři turnajové tituly na LPGA včetně vítězství na majoru Women’s PGA Championship v červnu. Od zisku zlata v Tokiu ale odehrála jen dva turnaje.

"Poslední dva měsíce, kdy jsem moc nehrála, jsem měla takový divný program. Takže se teď snažím zase vrátit k soutěžnímu golfu," přiznala.

Na rozdíl od Korejky Ko, která vyhrála čtyřikrát během posledních čtyř měsíců. A Nelly se nijak netají tím, že ji její největší soupeřka svými dominantními výkony zaujala.

"Upřímně řečeno, bylo vzrušující a zajímavé vidět, jak dominantně a dobře hraje. Dostala se do formy a rozjela se. Bude to chtít hodně, opravdu hodně dobrý golf, abych ji zastavila," přiznala Korda.

"Ona ví, jak dostat míček do jamky a nedělá chyby. Také její nasazení je úžasné. Podle mě nemá moc slabin a naopak ve všech směrech je hodně solidní hráčka," složila své soupeřce poklonu.

Na jednu trofej ale nedosáhne ani Nelly ani Ko. Tou je Vare Trophy pro hráčku s nejnižším průměrným skóre, byť obě se i v této statistice drží na prvních dvou příčkách. Jenže neodehrály minimální počet kol, aby mohly o tuhle trofej soupeřit.

Ani to ale nebyl důvod, aby měnila program a přidala si nějaký turnaj navíc. "Už tak byl můj program místy docela šílený. Takže ne, víc turnajů jsem hrát nemohla. Už takhle bylo moje tělo víc než dost unavené," přiznala Nelly Korda před závěrečnými dvěma turnaji sezony.

Turnaj Pelican Women's Championship s účastí obou sester Kordových můžete sledovat na TV Golf Channel od čtvrtka až do neděle. Úvodní dvě kola ve čtvrtek a v pátek živě od 16 hodin, třetí a finálové kolo v sobotu a v neděli od 19 hodin.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení