Nelly přijde o trofej. Sestry Kordovy kritizují LPGA

Nelly Korda

Nelly Korda má v končící sezóně LPGA nejnižší průměrné skóre 69, 074 ran. Její sestra Nelly už ji nemůže předehnat, když je na šestém místě s průměrným skóre 69,927 ran. Přesto Nelly, Jessica, ani druhá Jin Young Ko (69,186) nemohou získat Vare Trophy, která se za vítězství v této statistice uděluje.

Trofej pro hráčku s nejnižším sezónním skóre na LPGA a zároveň bod pro uvedení do Síně slávy totiž muže získat pouze ta golfistka, která odehraje za sezónu aspoň 70 kol nebo 70 procent kol, které je schopná odehrát.

S potenciálními čtyřmi koly na právě probíhajícím Pelican Women´s Championship a čtyřmi na následujícím CME Group Tour Championship jich může mít Nelly v součtu stále jen 66. Jessica o jedno více. I Jin Young Ko na hranici 70 kol už jistě nedosáhne (67), stejně jako Inbee Park, která je v průměrném skóre na kolo na třetím místě.

A tak hráčku, která bude po sezóně toto kritérium splňovat, najdeme až na čtvrtém místě. A to pouze za předpokladu, že tento týden projde cutem a všechna čtyři kola odehraje i v sezónním finále. Tou hráčkou je Lydia Ko.

Před turnajem tak sestry Kordovy na společné tiskovce limit 70 kol tvrdě zkritizovaly. "Když jsem o tom prvně slyšela, říkala jsem si ´No tak to je dobrý, tohle fakt naštve," povídala Nelly. "Fakt skvělý pravidlo," řekla ironicky Jessica.

"Je to fakt hodně divné pravidlo, když první a druhá hráčka na světě nemůže vyhrát," pokračovala Jessica.

Nelly poznamenala, že dva týdny po Solheim Cupu odstoupila z turnaje v Portlandu a nejela pak ani  na další zastávku LPGA do Arkansasu. "Nemyslím si, že jsem mohla hrát víc, protože moje tělo bylo prostě unavené," odpověděla na otázku, proč nedosáhla minima kol na započítání do pořadí.

"Obvykle hraji všechny akce na začátku roku a pokud se mi daří, tak si pak beru na chvíli volno. Letos toho bylo v létě opravdu dost, to cestování bylo prostě šílené," povídala Nelly, která si na přelomu července a srpna odskočila do Tokia vyhrál zlatou olympijskou medaili.

Je to druhý rok po sobě, co nejlepší hráčky sezóny nemohou dosáhnout na Vare Trophy a přestože loni to bylo hodně způsobeno Covidem, vidí v tom Nelly trend. „Máme tu hráčský výbor a další lidi nad námi, kteří nejspíš budou muset přijít se změnami,“ uvedla na to konto Jessica.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení