Odjel z líbánek, aby mohl hrát golf. Teď sahá po Web.com Tour

Thomas Curtis

Před rokem ohromil svět, když opustil líbánky, aby mohl hrát golfový turnaj. Vyhrál a přišel si na slušné peníze. Teď Thomas Curtis sahá po ještě větším úspěchu. Může si zahrát Web.com Tour.

Kdo z vás by to udělal? Jste čerstvě ženatí, se svojí manželkou si užíváte líbanky, když v tom řeknete, že musíte náhle odjet, abyste mohli hrát golf.

Thomas Curtis loni sebral odvahu a věc uskutečnil. Odměnou mu bylo vítězství na tříparovém turnaji, ve kterém si přišel na 20 tisíc dolarů (asi 480 tisíc korun).

Nyní má šanci posunout golfovou kariéru ještě dál. V první fázi Q-School Web.com Tour totiž obsadil dělené osmé místo. Vešel se tak mezi postupující a drží naději, že si v další sezoně druhou největší americkou túru zahraje.

Druhá fáze Q-School ho čeká 1. listopadu. Pokud i tam uspěje, zúčastní se finálového turnaje v Orange County National na Floridě. Z něj vzejde 45 nejlepších, kteří získají přístup na Web.com Tour.

To by mu snad mohlo pomoci i doma. “Manželka mi ten loňský rok ještě úplně neodpustila,” dodal totiž v poturnajovém rozhovoru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení