Love o Woodsovi: Když mě bude chtít vyhodit, bude kapitán on

Tiger Woods a Davis Love III.

Kapitánem Ameriky pro domácí Presidents Cup 2022 byl vybrán Davis Love III. On sám ale připouští, že pokud bude mít o tuto funkci zájem Tiger Woods, prostě ji dostane. Nebo jakoukoliv jinou pozici u týmu, kterou si jen zamane. Tedy kromě hráče.

"Jeho role bude taková, jakou ji bude chtít on. Pokud mi zavolá a řekne ´Hele, jsi vyhozen, já to přebírám,´ tak to tak prostě bude," řekl Love teto týden před turnajem The RSM Classic na PGA Tour, kde startuje a je zároveň hostitelem.

Nejspíš to myslel v nadsázce, protože něco takového by byl naprosto nestandardní krok, ale jen to dokazuje, jakou pozici má Woods v amerických výběrech. Říct, že je neotřesitelná či výjimečná, by asi dostatečně nevyjadřovalo její sílu.

Tiger byl hrající kapitán v roce 2019 v Melbourne při těsném americkém vítězství 16 – 14. Love prozradil, je ve hře bylo Woodsovo pokračování v roli kapitána i pro Quail Hollow 2022, ale 15násobný major šampion se chtěl do týmu dostat jako hráč, místo toho, aby ho vedl.

A tak se týmu ujal Love, který už byl v letech 2012 a 2016 dvakrát americkým kapitánem v Ryder Cupu. Zažil tak úspěch i velké zklamání. Při vítězství v roce 2016 v Hazeltine mu Woods dělal asistenta.

"Tiger by byl skvělým kapitánem, kdyby pokračoval. V době, kdy jsme o tom diskutovali, řekl: ´Ne, hraji opravdu dobře, dostanu se do týmu jako hráč. V Austrálii to byla zábava být hrající kapitán, ale v týmu chci být jen v roli hráče´," povídal Love.

"Takže jeho role je taková, jakou ji chce mít on. Pokud mi zavolá, že mě vyhazuje a kapitán bude on, bude to tak. Pokud bude chtít být asistent, bude jím. Ale víte, pořád doufám, že začne hrát a bude si moci splnit svůj původní cíl, jak být v týmu," uvedl Love s tím, že si zároveň uvědomuje, že to není moc pravděpodobné.

Podle něj byl Woods velkou součástí i letošního Ryder Cupu, ačkoliv ve Whistling Straits osobně nebyl. Působil ale jako jakýsi poradce na dálku a hráče povzbuzoval k tomu, aby šli Evropanům maximálně po krku.

"Chvíli nám trvalo, než jsme ho dostali do bodu, že se zapojil. Měl těžký začátek roku , ale jakmile se chytil, byl velkým přínosem a staral se i o zábavu. Kluci za ním na Floridu celé léto jezdili, ale před Ryder Cupem uspořádal ve svém domě večírek. Ať dělá cokoliv, je velkou součástí týmu," prozradil Love a zároveň tak otevřel Woodsovi dveře do týmu pro Presidents Cup v příštím roce.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení