Korda, nebo Ko? Rozhodne až poslední kolo celé sezony LPGA

Nelly Korda

Bitva o pozici nejlepší hráčky roky na LPGA jde do finále. Doslova a do písmene. To proto, že obě uchazečky o tuto cenu Nelly Korda a Jin Young Ko se srovnaly po třech kolech na první pozici závěrečného turnaje sezony LPGA CME Group Tour Championship.

Společně s nimi ale dělí vedení se skóre -14 ještě Nasa Hataoka a Celine Boutier. Korejka Ko předvedla famózní první devítku, byť ji zakončila bogey, ale předtím nasázela sedm birdie.

To hra 23leté Američanky s českými kořeny byla trochu víc nahoru a dolů. Zahrála i dvě bogey, ale na první příčku se vrátila i díky eaglu na pětiparové sedmnácté jamce.

"Ten eagle mi rozhodně pomohl. A hodně. Do té doby jsem měla pocit, že jsem celý den jen spíš jen bojovala a neproměňovala jsem docela dost šancí," přiznala mladší ze sester Kordových.

Korda a Ko tak půjdou v závěrečném kole ve finálovém flightu bok po boku. Obě se během sezony podělily o vítězství na osmi turnajích LPGA a Korda navíc triumfovala na olympijských hrách v Tokiu. Těsně před turnajem si prohodily místo na pozici světové jedničky. Tou je aktuálně právě Korda.

Teď spolu bojují o cenu pro nejlepší hráčku roku a také nejvyšší odměnu v historii ženského golfu ve výši 1,5 milionu dolarů.

"Prostě půjdu na hřišti a budu dělat svoji práci. Odpalovat jednu ránu za sdruhou a uvidím, kam mě to dovede. To je ostatně všechno, co můžu dělat. A platí to i pro Nelly," usmívala se Korejka Ko.

Nejlepší kolo odehrála Japonka Hataoka, která třetí rundu zvládla za osm ran pod par. A díky tomu se vyhoupla až do děleného vedení.

"Myslím, že moje hra byla dnes docela dobrá. Na první devítce to ještě všechno tak docela neladilo, ale byla jsem trpělivá a druhá devítka už byla perfektní," shrnula své čisté kolo s osmi birdie.

Starší ze sester Kordových, Jessica, odehrála hodně nepovedené kolo. V těžkých větrných podmínkách začala bídně - čtyřmi bogey v řadě a tuhle ztrátu už nevymazala. Propadla se až na dělené 40. místo.

Vyvrcholení turnaje a celé sezony LPGA můžete sledovat v přímém přenosu na TV Golf Channel v neděli už od 19 hodin.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení