Rozervaný McIlroy. Svou frustraci si vybil málo vídaným způsobem

Rory McIlroy

Měl na dosah hattrick. Vyhrát třikrát závěrečný podnik evropské série DP World Tour Championship dosud nikdo nedokázal. Rory McIlroy vedl ještě čtyři jamky před koncem finálové rundy, ale finiš nezvládl. Frustraci si pak vybil málo vídaným způsobem.

Nedělní kolo nebylo v podání McIlroye nijak zázračné, ale pořád se držel na nejvyšší příčce leaderboardu. Odolal i útoku Matta Fitzpatricka, který ho na chvíli z první příčky sesadil.

Konec kola ale nezvládl. Jeho hra se začala rozpadat paradoxně v okamžiku, kdy předvedl možná dva nejlepší údery kola na čtyřparové jamce č. 15.

Nejdříve drive dlouhý 321 yardů přesně na fairway. To už mu na green zbývalo pouhých 36 yardů. Následovala druhá a přesná rána. Až příliš. Trefila vlajkovou tyč a od ní se odrazila do bunkeru. Místo birdie přišlo bogey.

To byl začátek McIlroyova kolapsu a rozpadu. Na šestnáctce přidal druhé bogey, na tříparové sedmnáctce měl opět smůlu, když z mizerné pozice atakoval dokonce birdie, ale míček se zastavil pár centimetrů od jamky.

Následovala pětiparová osmnáctka. Tu zahájil vyhozeným drivem doprava natolik, že míček málem skončil mimo hranice hřiště. Druhou ranou sice nadchl, když z těžké pozice dokázal odpálit míček mezi palmami a přes dvorky sousedících domů skoro až na green. Jenže míček po odrazu skončil ve vodě. Puttem z necelých dvou metrů mohl ještě zachránit par, ale minul.

A tak zatímco Collin Morikawa mohl už začít slavit zisk dvou trofejí včetně triumfu v Race to Dubai a zisku prémie ve výši 4 milionu dolarů, 32letý rodák z Holywoodu jen těžce polykal zklamání, že tažení v Dubaji nedotáhl do vítězného konce.

Svou frustraci pak ventiloval nejprve tím, že odmítl odpovídat po dohrání turnaje na kameru, o chvíli později přidal i docela nevídaný způsob, když na sobě zuřivým způsobem rozerval tričko, v němž závěrečné kolo odehrál. Natolik, že téměř odhalil celou svou hruď.

Přitom po jeho vítězství minulý měsíc na CJ Cupu v Las Vegas a kvalitních výkonech v Dubaji se zdálo, že vítěz čtyř majorů vrací do bývalé formy a pohody. Potvrdit, nebo vyvrátit to může na svém posledním startu v letošním roce – na začátku prosince na turnaji Hero World Challenge na Bahamách, jehož hostitelem je Tiger Woods.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení