Jeden švih, dvě slova, tři vteřiny. Tiger Woods hlásí pokroky

Tiger Woods

Není toho moc, co Tiger Woods nabídl na zveřejněném videu: jeden švih trvající tři vteřiny a doprovázený dvěma slovy. Ale dost na to, aby tím vyvolal obří vlnu zájmu a naděje, že by se vítěz patnácti majorů mohl po vážném zranění opět objevit na golfové scéně.

Nejspíš to nebyl jediný odpal podle koše s dalšími míčky vedle něj a místem bez trávníku po vícero údrerech. "Dělám pokroky," hlásal titulek videa z tréninku bývalého prvního hráče světa na drivingu Medailist Golf Clubu nedaleko jeho bydliště na Floridě na jeho twitterovém účtu.

Woods před devíti měsíci v únoru utrpěl otevřené zlomeniny holenní a lýtkové kosti při vážné autohavárii poblíž Los Angeles krátce po „svém“ turnaji Genesis Invitational. Podrobil se několika operacím a od té doby prochází neustálou rekonvalescencí a rehabilitací.

Navíc zprávy o jeho zdravotním stavu se objevovaly jen zřídkakdy a většinou byly jen kusé. Teď se zdá, že je vše na dobré cestě. I proto, že rána železem na videu nebyla nejspíš jediná. Woods má na pravé noze stále kompresní nohavici. I přesto, že šlo jen o třívteřinové video jeho švihu, vzbuzuje velké naděje.

Od 2. do 5. prosince se hraje na Bahamách turnaj Hero World Challenge, jehož je Woods hostitelem, ale stále není jisté, zda se ho osobně zúčastní. Naposledy si golf zahrál společně se svým synem Charliem loni v prosinci.

"Nevím, kdy se vrátí, ale určitě se o to pokusí," nechal se slyšet před několika dny Justin Thomas, který Woodse pravidelně navštěvuje. "Myslím, že je tu dost velká šance, aby se vrátil. Vím, jak je odhodlaný. Vím, že to zkusí," prozradil Thomas, který také mezi prvními reagoval na zveřejněné video. I on je nadšený Tigerovým pokrokem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení