Flirt s magickou 59, premiérový titul a pozvánka na Masters

Talor Gooch

Na turnaji PGA Tour RSM Classic možná chyběla ta nejzvučnější golfová jména, ale rozhodně mu nechyběly napětí ani atraktivní momenty. Potvrdí to i Talor Gooch, který oslavil premiérový titul na PGA Tour, i Tyler McCumber, který atakoval magické skóre 59 ran.

Stručně řečeno, Gooch hrál příliš dobře na to, aby ho něco vyvedlo z míry. Na prvních čtyřech jamkách zahrál dvě birdie a dal tak jasně najevo svým soupeřům, že nervozita není to, co by svazovalo jeho hru.

A když se na něj zezadu začal tlačit Mackenzie Hughes, který nakonec zahrál v závěrečné rundě 8 ran pod par, přidla na začátku druhé devítky další čtyři birdie na šesti jamkách. Soupeře ani jednou nepustil blíž než na tři rány a na osmnáctce si mohl vychutnat první titul i v objetí s manželkou a čtyřměsíční dcerkou.

"Dokončit podzimní sezonu způsobem, jakým jsem to udělal, to je splněný sen," prohlásil 30letý Američan, který si díky premiérovému vítězství na tour zajistil i start na Masters a na několika dalších turnajích.

"Tohle vítězství mě dostane na turnaje, na kterých jsem ještě nehrál. Ale mým hlavním cílem je dostat se do finále PGA Tour. Tohle mě na té cestě trochu posouvá dopředu. Cílem je vyhrát Tour Championship," prozradil ne zrovna skromný cíl.

Ale ne nesplnitelný. Aktuálně se totiž posunul do čela pořadí FedExCupu a také na 33. místo světového žebříčku. Gooch navíc vítězným skóre -22 vyrovnal rekord Kevina Kisnera z roku 2014 a stal sedmým hráčem v dvanáctileté historii turnaje, který na RSM Classic slavil první vítězství.

Gooche nevyvedl z míry ani rozruch, který na hřišti vyvolal svým "flirtováním" s magickým skóre 59 ran Tyler McCumber. Na hřišti Seaside s parem 70 vstupoval na svou závěrečnou jamku, kterou byla devítka, se skóre -10 a potřeboval ubrat ještě jednu ránu.

Z týčka sice bezpečně trefil fairwayi, ale potom si druhou ranou ze 144 yardů přihrál téměř dvacet metrů od jamky. Putt do birdie byl i tak na spadnutí – míček jen těsně minul jamku.

Díky tomu prolétl McCumber leaderboardem o 31 míst až na dělenou 4. pozici se skóre -15. Přitom málem ani neprošel cutem. Ve druhém kole totiž potřeboval na závěrečných dvou jamkách zahrát dvě birdie, aby si víkendová kola teprve podruhé ze šesti podzimních startů zahrál. Povedlo se…

"Na 59 ran jsem poprvé pomyslel na své šestnácté jamce. Přidal jsem ještě jedno birdie, ale tím to skončilo. Ale na druhou stranu, ty první dva dny, to byla docela dřina. Součástí hry je ale trpělivost, protože vím, že když se rozjedu, dokážu zahrát i docela dost birdie," konstatoval McCumber.

A nenaplněná magická 59 ho zase až tolik nemrzela. "Šedesát ran, deset pod par, to je skvělé skóre. Mám z něj velkou radost. I proto, že vím, jak je to těžké ho zahrát," dodal.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení