Lieser začal na DP World Tour fantasticky. Pak přišel pád

Ondřej Lieser

Fantastický začátek, pak pád leaderboardem, takový byl ve čtvrtek start Ondřeje Liesera do nového ročníku DP World Tour, jak se elitní evropský golfový okruh nově jmenuje. Po 14 jamkách Joburg Open, které stihl odehrát, je Lieser se skóre v paru na děleném 43. místě.

Lieser vstoupil v jihoafrickém Johannesburgu do nové sezóny DP World Tour mezi odpoledními flighty na druhé devítce a hned po několika jamkách se ocitl na předních příčkách leaderboardu.

Po úvodním paru zahrál čtyři birdie v řadě a rázem byl se skóre -4 na špici průběžného pořadí.

Jenže pak se mu přestalo dařit a velmi rychle přišel o všechny své uhrané rány. Během šesti jamek zahrál čtyři bogey na 17, 1, 2 a 4 a propadl se až do páté desíky. Na čtyřce si dal Lieser sám trestnou ránu, neboť se mu při ráně z fairwaye pohnul míček.

Lieser pak ještě stihl zahrát par na tříparové pětce, a na čtyřparové šestce skončit po ráně z týčka 30 metrů od greenu, než přišlo přerušení kvůli blížící se bouřce. A o chvíli později byl zbývající program 1. kola přesunutý na pátek, ve kterém tedy Lieserovi zbývá nejprve dohrát čtyři jamky z 1. kola, než se vrhne na kolo druhé.

Ve vedení jsou se skóre -6 Španěl Angel Hidalgo a Angličan Ashley Chesters, kteří mají 1. kolo dohrané. O ránu za nimi domácí Thriston Lawrence, kterému však zbývá dohrát poslední jamka.

Na sedmnáctce padlo prvné eso nové sezóny, které trefil Jihoafričan JC Ritchie. Jeho radost se však po chvíli přetavila ve zklamání, když se dozvěděl, že Jaguar, který se blýská za jeho zády, bude cenou za hole-in-one až ve víkendových kolech.

Přímý přenos pátečního programu vysílá od 11:00 stanice Golf Channel.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení