Úřadovala mutace covidu i počasí. Joburg Open ukončeno, Lieser 32.

Joburg Open

První turnaj DP World Tour to pořádně schytal. A to jak od covidu, tak počasí. Nakonec se stihla odehrát pouze dvě kola, během soboty pak organizátoři rozhodli o předčasném ukončení akce. Ondřej Lieser by prošel cutem, když obsadil dělenou 32. příčku.

Měla to být velká sláva. Na úvod první sezony DP World Tour, následovníka European Tour, byl pro hráče přichystán jihoafrický swing tří turnajů. Nakonec se však odehrála pouze dvě kola na tom prvním – Joburg Open.

Už v pátek bylo rozhodnuto o tom, že další akce South African Open Championship bude pouze součástí nižší Sunshine Tour a následující Alfred Dunhill Championship byl dokonce zrušen.

V sobotu se organizátoři snažili zachránit alespoň Joburg Open, které bylo zkráceno na tři kola. I to ale bylo moc. Druhé se v sobotu ráno ještě stihlo dohrát, třetí však bylo kvůli špatnému počasí znovu velmi brzy přerušeno a po několikahodinové pauze bylo definitivně jasno – je konec.

Dosavadní výsledky třetího kola byly anulovány, což může mrzet i Ondřeje Liesera, který byl po devíti jamkách jednu pod. Už si tak nemohl polepšit z děleného 32. místa, které mu patřilo po dohrávce kola druhého.

Z premiérového vítězství na okruhu se raduje domácí Thriston Lawrence, který se skóre -12 vyhrál o čtyři rány před krajanem Zanderem Lombardem. Společně s nimi se může na The Open v příštím roce těšit také dělený třetí Angličan Ashley Chesters. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení