Tiger jen jako hostitel, ale nabízí hvězdné startovní pole

Henrik Stenson a Tiger Woods

Ve startovním poli figuruje sice jen dvacítka hráčů, ale co jméno, to pojem a příběh. I tak je možné stručně popsat obsazení turnaje Hero World Challenge, jehož hostitelem je od 2. do 5. prosince na hřišti Albany Golf na Bahamách bývalý první hráč světa Tiger Woods.

Vítěz patnácti majorů sice v akci nebude, ale velký kus pozornosti pro sebe "urval" ještě před začátkem turnaje. Poprvé od únorové těžké autonehody promluvil s médii. I o návratu na golfová hřiště, přestože pro něj nemá žádný časový plán. 

Na Bahamách tak zůstane jen v roli hostitele. O tradiční "tygří trofej" a také odměnu ve výši rovný milion dolarů z celkové částky 3,5 milionu dolarů si to rozdají jiní. Titul z roku 2019 – to proto, že v roce 2020 se turnaj kvůli covidové pandemii nehrál – obhajuje Henrik Stenson, který ve startovním poli nechybí ani letos.

Měřeno postavením ve světovém žebříčku je nejvýše nasazeným druhý v pořadí Collin Morikawa, který jen před několika týdny zvítězil ve finále evropské série DP World Tour Championship a jako první Američan v historii vyhrál v pořadí Race to Dubai.

Teď může svůj skvělý rok, v němž vyhrál svůj druhý major a byl členem vítězného týmu USA v Ryder Cupu korunovat ještě tím, že se stane světovou jedničkou. To ale musí turnaj na Bahamách vyhrát. 

Pokusí se o to ve flightu společně s Rorym McIlroyem, pro něhož to bude naopak šance setřást zklamání z Dubaje, Dalšími velkými jmény jsou Justin Thomas, Justin Rose, Patrick Reed, či Jordan Spieth, pro něhož to bude první turnajový start od okamžiku, kdy se poprvé stal otcem.

Turnaj World Challenge bude také možností odvety i pro Brysona DeChambeaua, který v pátém pokračování exhibičních duelů The Match podlehl v Las Vegas poměrně jasně svému rivalovi Brooksu Koepkovi. Oba se představí i na Bahamách.

Poprvé si na Woodsově turnaji zahraje i Viktor Hovland, který svou příslušnost ve společnosti nejlepších světových golfistů stvrdil i nedávným triumfem na turnaji PGA Tour v Mayakobě.

Jednotlivé flighty naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení