Zavěsila vítězný putt a skončila. Teď bude hrdinka kapitánkou

Suzann Pettersen

Příští kapitánkou Evropanek v Solheim Cupu v roce 2023 bude Suzann Pettersen, hrdinka z roku 2019, která tehdy poslala do jamky vítězný putt a poté ohlásila konec kariéry. Letos působila Norka jako asistentka Catriony Matthew v Iverness, za dva roky ve Španělsku už bude na jejím místě.

Do obhajoby letošního vítězství v americkém Ohiu půjde 40letá Pettersen se svým výběrem 22. - 24. srpna 2023 ve Finca Cortesín v Andalusii. "Je to největší čest v mé kariéře," prohlásila po svém čtvrtečním jmenování.

Pettersen je devítinásobnou účastnicí prestižního souboje. Proti Američankám stála také dvakrát jako asistentka. Jako hráčka vyhrála čtyřikrát s celkovou bilancí 18-12-6.

V roce 2019 v Gleneagles zavěsila na osmnáctce svého souboje s Marinou Alex putt dlouhý přes dva metry a svou výhrou o jednu jamku zajistila Evropě první triumf v Solheim Cupu od roku 2013.

Stalo se tak poté, co byla její kapitánská volba Catrionou Matthew považována za kontroverzní, protože Pettersen předtím po narození svého prvního potomka nehrála rok a půl soutěžní golf.

Pak definitivně ukončila kariéru a po narození druhého dítěte se vrátila jako asistentka Matthew o dva roky později a byla u toho, když Evropa teprve podruhé v historii zvítězila na americké půdě.

Americká kapitánka pro rok 2023 dosud nebyla jmenována. Při letošní domácí porážce, u které byly na americké straně i obě sestry Kordovy, velela Američankám Pat Hurst.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení