McIlroy začne sezónu DP World Tour na turnajích v Emirátech

Rory McIlroy

Rory McIlroy potvrdil své dva první starty na DP World Tour v roce 2022. Nově pojmenovaná série se na vstup jedné ze svých největších hvězd do sezóny může těšit v lednu na dvou podnicích Rolex Series ve Spojených arabských emirátech.

Od 20. do 23. ledna tak bude McIlroy hrát na Abu Dhabi HSBC Championship na hřišti Yas Links. O týden později se představí na Slync.io Dubai Desert Classic v Emirates Golf Clubu.

Oba podniky jsou jako součást Rolex Series dotovány částkou 8 milionů dolarů a stejnou porcí bodů do celkového pořadí DP World Tour. A po vyjmutí dvou turnajů v JAR z kalendáře na sklonku roku 2021 jsou to také dva nejbližší turnaje DP World Tour.

McIlroy vyhrál na DP Word Tour 14 turnajů, z toho čtyřikrát v Dubaji. Nemluvě o tom, že tu celkem třikrát vyhrál celkové pořadí Race to Dubai. Samotné Dubai Desert Classic vyhrál naposledy v roce 2015 o tři rány před Alexem Norenem. Naposledy tu startoval v roce 2018.

Na vítězství útočil v Dubaji i předminulý týden na finále European Tour v Jumeirah Golf Clubu, ale po nepovedeném závěrečném kole skončil až dělený šestý a z frustrace si pak roztrhal triko.

"Těším se, až se opět vrátím do Emirates Golf Clubu na Dubai Desert Classic 2022. Mám z průběhu let z Dubaje spoustu skvělých vzpomínek, zejména z Majlis Course, kde jsem dokázal dvakrát vyhrát. Těším se, až se vrátím a pokusím se opět získat tu nádhernou trofej," uvedl McIlroy.

V poli pro rok 2022 se k němu připojí i další hvězdy jako aktuální šampion Race to Dubai Collin Morikawa, dále Sergio Garcia nebo obhájce vítězství Paul Casey.

Společně se třetím turnajem ve Spojených arabských emirátech, který následuje po Dubaji, tedy s Ras al Khaimah Championship, tvoří tyto tři turnaje tzv "Desert swing".

V termínové kolizi se třetím turnajem se ale koná konkurenční Saudi International, které bude nově součástí Asian Tour, a které přilákalo řadu těch největších světových hvězd. Nyní se čeká, jaká bude reakce DP World Tour a PGA Tour na start těchto hráčů na tomto turnaji.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení