Norman: Golfoví "rebelové" mají můj respekt a podporu

Greg Norman

Greg Norman má jen pochvalná slova respektu a uznání pro pětadvacítku hráčů, kteří už s předstihem potvrdili svůj start na turnaji Saudi International, který je nově součástí Asian Tour. A to i přesto, že jim hrozí sankce od vedení PGA Tour i DP World Tour.

Turnaj Saudi International, který se hraje na začátku února příštího roku, nabízí skvostné startovní pole. S řadou hvězd, které už s předstihem potvrdily svou účast.

Jsou mezi nimi opravdu velká jména: Dustin Johnson, Bryson DeChambeau, Phil Mickelson, Xander Schauffelle i několik členů evropského rydercupové týmu včetně Tommy Fleetwooda, Sergia Garcii, či Lee Westwooda.

A to i navzdory tomu, že vedení zámořské PGA Tour i evropské série s novým názvem DP World Tour několikrát hrozilo hráčům sankcemi v případě jejich startu na podniku, který je spojen se saúdsko-arabskými investicemi.

"Máte moji plnou podporu v postoji, který jste zaujali oznámením toho, že budete startovat na turnaji Saudi International. Stojíte si za svými právy jako profesionální sportovci a za tím, co je správné a nejlepší pro celosvětový rozvoj golfu," chválil golfové "rebely" Norman v memorandu, které zaslal všem hráčů.

Norman, bývalý první hráč světa s přezdívkou Bílý žralok, byl nedávno jmenován ředitelem společnosti LIV Golf Investment, které se v úzké spolupráci se Saúdy podílí na organizaci a investicích do dalších golfových projektů.

"Chtěl jsem vás přímo oslovit, abych vám vyslovil respekt, který k vám chovám. A také vyjádřit podporu za krok, který jste udělali," uvedl Norman.

Pro PGA Tour i DP World Tour je účast na turnaji komplikací i proto, že se turnaj Saudi International hraje ve stejném termínu 3. – 6. února 2022 jako nový turnaj v rámci DP World Tour Ras al Khaimah Championship i tradiční AT&T Pebble Beach Pro-Am v rámci PGA Tour. Oba turnaje tak přijdou o možnost startu řady špičkových hráčů.

Vedení DP World Tour zatím účast svých hráčů na saúdsko-arabské akci nekomentovala. Ani to, jaké sankce by hráčům za start na Saudi International mohly hrozit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení