V pořadí 26. Večer českého golfu opět odvysílá Golf Channel

Večer českého golfu

Nejlepší golfisté sezony nepřijdou ani letos o svůj Večer českého golfu, i když i letos vstoupily "do hry" razantním způsobem covidová pandemie a omezení s ní spojená. I proto se v pořadí 26. Večer českého golfu odehraje ve stejném duchu jako před rokem. Opět na televizní stanici Golf Channel v sobotu 18. prosince v 18 hodin.

Letošní sezona byla nejen ve znamení návratu největších golfových akcí do Česka včetně turnaje European Tou D+D Real Czech Masters na Albatrossu, ale pro český golf přinesla i řadu výjimečných okamžiků. Leckdy vpravdě historických.

Stačí připomenout vítězství Sáry Kouskové na turnaji druhé evropské ligy LET Access Tour. To před ní žádná jiná česká amatérka nedokázala. Ondřej Lieser se jako první český golfista probojoval na olympijské hry v Tokiu a jako první Čech odehrál s plnou kartou European Tour.

Czech Masters přineslo nejen historicky nejvyšší počet českých hráčů, kteří prošli cutem na podniku European Tour, ale turnaj na Albatrossu ještě ozdobil skvělým 12. místem Filip Mrůzek. Tak vysoko na podniku první evropské ligy před ním žádný český hráč neskončil.

Ti nejlepší v sezoně si opět odnesou ocenění při Večeru českého golfu, který se ale, stejně jako loni, "odehraje" v poněkud upraveném módu.

"Původně jsme plánovali, že budeme vysílat živě ze Slovanského domu se všemi oceněnými a diváky v sále, ale covid opět zaúřadoval, a proto se vracíme k loňskému modelu. Bude to kombinace předtočených ocenění přímo ve Slovanském domě a našich výjezdů mimo sál za těmi, kteří z různých důvodů nemohli být přímo na místě," vysvětlil Pavel Poulíček za promotéra akce společnost Relmost.

"Natáčet budeme dva dny po sobě ve Slovanském domě, budeme zvát všechny oceněné, za některými vyrazíme mimo sál. Spojíme se i s těmi, co jsou mimo Česko, kteří studují v zámoří," doplnil Poulíček.

Několik málo změn ale přece jen ve slavnostním večeru bude. "Loni nebyl nikdo uveden do Síně slávy, takže letos do ní budou uvedeny hned dvě osobnosti českého golfu," prozradil Poulíček.

"Nebude to jednoduché, ale máme golf rádi a snažíme se udělat vše proto, aby si to ti, kdo si to nejvíc v roce 2021 zasloužili, co nejvíc užili," dodal Pavel Poulíček.

Během večera tak budou vyhlášeni nejlepší golfista a golfistka roku mezi amatéry a profesionály, ocenění si odnesou i nejlepší v jednotlivých věkových kategoriích, ceny bude udělat i Český svaz greenkeeperů a PGA of Czech Republic. Součástí večera bude i vyhlášení Golfového resortu roku - nejoblíbenějšího a nejkvalitnějšího golfového areálu.

To vše na TV Golf Channel 18. prosince v 18 hodin.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení