Měli by nás nechat hrát tam, kde chceme, tvrdí Rory McIlroy

Rory McIlroy

Ačkoliv Rory McIlroy sám nemá v plánu hrát v únoru 2022 na Saudi International, vystoupil na obranu svých kolegů, kteří se na lukrativní turnaj do Saúdské Arábie chystají. Podle něj by PGA Tour a DP World Tour neměly hráčům v účasti bránit.

McIlroy věří, že by hráči měli mít možnost hrát turnaje kdekoliv na světě, zvlášť pokud se za ně udělují body do světového žebříčku. „Domnívám se, že jsme nezávislí dodavatelé a měli bychom tak být schopni hrát kdekoliv chceme,“ prohlásil McIlroy, který na Saudi International sám nikdy nehrál.

"Podle mého názoru by tedy měla Tour hráčům start povolit. Je to akce Asian Tour za kterou se udělují body do oficiálního světového golfového žebříčku," argumentuje čtyřnásobný major šampion.

"Rozumím důvodům, proč to nechtějí udělat, ale pokud chtějí pro své hráče to nejlepší, měli by je nechat vydělávat peníze i jinde, pokud je to jejich přání. Mám pocit, že jsme nezávislí dodavatelé a měli bychom mít možnost hrát, kde chceme, pokud je to naše volna," zopakoval McIlroy.

"Moje osobní volba je tam nehrát, ale samozřejmě spousta hráčů tam hrát chce a myslím, že je fér jim tu možnost nechat," vyjádřil se McIlroy, který tento týden startuje na Hero World Challenge, turnaji Tigera Woodse, který je neoficiálním podnikem PGA Tour.

"Jako profesionální golfista se cítím jako nezávislý subjekt a měl bych mít možnost si hrát, kde chci, pokud k tomu mám oprávnění a způsobilost. Tuším, že většina hráčů na to má podobný názor," uvedl McIlroy, který je členem PGA Tour i European Tour.

Připouští ale, že kolem nezávislého statusu hráčů panují nejasnosti. "Myslím, že profesionální golf se dostal do bodu, kdy my profesionální hráči potřebujeme vědět, na čem jsme. Jsme opravdu nezávislí dodavatelé? Jsme zaměstnanci určité entity? Nacházíme se v šedé zóně a je potřeba to vyřešit," volá McIlroy.

Ten oznámil, že sám bude startovat na dvou lednových podnicích DP World Tour ve Spojených arabských emirátech, které Saudi International v sousední Saúdské Arábii předcházejí. Tam potvrdili účast třeba Dustin Johnson, Brooks Koepka, Phil Mickelson, Lee Westwood, Ian Poulter a mnozí další.

Nyní se čeká, s jakými postihy přijdou obě hlavní světové Tour, které saúdské plány vedené Gregen Normanem vnímají jako nežádoucí konkurenci. Ze zákulisí jdou zprávy, že vůči „rebelům“ bude postupováno velmi tvrdě a ve hře jsou i doživotní vyloučení.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení