Nejbohatší kedík všech dob? Na Bahamách nosí hole miliardář

Tony Finau a Ryan Smith

Nejbohatším účastníkem turnajem Hero World Challenge, který se hraje tento týden na Bahamách, není nikdo z elitních světových hráčů, kteří se do Albany sjeli. Není to ani hostitel Tiger Woods. Zdaleka největšího boháče si přivezl Tony Finau a nechá si od něj nosit hole.

Řádný kedík Finaua Mark Urbanek má totiž volno, protože je se svou ženou, která čeká narození dítěte. A tak Finau požádal o nošení svého bagu v tomto týdnu Ryana Smithe, majitele basketbalového klubu NBA Utah Jazz, jehož čistý majetek odhadl Forbes na 1,5 miliardy dolarů.

Jestli je to nejbohatší kedík na PGA Tour všech dob, to můžeme jen předpokládat, ale o obvyklých deset procent z výdělku, které kedíkům zpravidla náleží, se asi s Finauem dohadovat nebude.

"Ryan je můj dobrý přítel. Asi před šesti týdny jsem na něj zavolal, jestli by mu to nevadilo. Nemohl být šťastnější a je moc rád, že je tady. Je to velký přítel a skvělý mentor," prozradil Finau.

O tom, že by mu Smith někdy rád dělal kedíka, prý spolu mluví už několik let, ale až nyní se turnaj na Bahamách s limitovaným startovním polem bez cutu ukázal jako ideální příležitost.

"Dostane jen minimální plat, to je jasné,“ žertoval Finau. „Panuje tu ale zábavná atmosféra a tohle je perfektní turnaj k tomu sem Ryana vzít," vyprávěl Finau o 44letém zakladateli cloudové společnosti Qualtrics, kterého zná ještě z dob, kdy měl na účtu jen pár dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení