McIlroy si přeje konec března. Vede i u Woodse na Bahamách

Rory McIlroy

Rory McIlroy pokračuje ve skvělých výkonech. Po obrečené porážce v Ryder Cupu už stihl vyhrát na PGA Tour CJ Cup v Las Vegas, ve finále European Tour vedl po 68 jamkách, aby ho pak o triumf v Dubaji připravil smolný odraz od vlajkové tyče, a nyní zahrál i skvělé 1. kolo na turnaji Tigera Woodse na Bahamách, po kterém opět dělí vedení.

"Přál bych si, aby byl konec března," řekl po úvodní rundě Hero World Challenge, ve které zahrál společně s Danielem Bergerem a Abrahamem Ancerem 66 ran a je se skóre -6 na čele skvěle obsazeného turnaje s limitovaným startovním polem, kde vítěz shrábne rovný milion dolarů.

McIlroy tím narážel na to, že na sklonku roku hraje zjevně znovu svůj nejlepší golf, ale do dubnového Masters, které mu jako jediný major chybí do zkompletování kariérního grandslamu, je ještě daleko a minimálně stejnou formu by si potřeboval přivézt i na jaře do Augusty.

Ve čtvrtek zahrál v Albany šest birdie a na drivovatélné čtyřparové čtrnáctce zavěsil krátký chip do eaglu. Dokonalé kolo to ale nebylo, protože na devítce trefil druhou ranou vodu a byl z toho dabláč. Na pěti pětiparech tak dohromady neubral ani ránu, když ke skórování využil dva.

"Se svou hrou bych si přál, aby byla jiná část roku. Ale není důvod, proč bych v lednu nemohl znovu navázat tam, kde letos skončím a pokračovat ve stejné hře. V následujících týdnech se budu udržovat. Nehodlám hole někam zavřít. Moje hra je v dobrém stavu a chci si ji udržet," poodhalil McIlroy, že ani v následujícím volnu nebude zahálet.

Úplně na opačném spektru je Berger, který od Ryder Cupu nehrál. V pondělí se objevil na Bahamách na drivingu, na tašku si položil mobil s muzikou, odpálil první drive a pochválil se. "Pořád to tam mám."

V pondělí to byla ještě legrace, ale ve čtvrtek už ne. Berger začal čtyřmi birdie v řadě a po většinu dne se pak držel na čele leaderboardu, k čemuž si pomohl i eaglem na pětiparové jedenáctce. Jedinou chybu udělal na osmnáctce, kde po problémech zachránil aspoň bogey.

Od Tour Championship tak odehrál teprve první soutěžní kolo na rány. Po Ryder Cupu strávil mnohem víc času u bazénu a na tenisovém kurtu se svým tátou, bývalým reprezentantem v Davis Cupu, než na golfovém hřišti.

"Byla to nejspíš moje nejdelší pauza v profesionální kariéře. Trochu jsem se toho bál, nehrát déle jak měsíc, přemýšlel jsem, jestli to tam pořád bude, ale psychicky i fyzicky jsem fakt potřeboval přestávku," povídal Berger, kterému dlouhá pauza očividně prospěla.

Dobře si vedl i Brooks Koepka, který společně s Justinem Thomasem a Webbem Simpsonem zahráli jen o ránu více než vedoucí trojice. S bratrem Chasem na bagu předvedli během prvního kola mimo jiné i tuto brilantní analýzu a následnou exekuci.

"Pořád se hledám. Mám pocit, že poslední dva roky to byl kromě majorů a turnajů WGC jenom boj. Někdy, když to tam nemáte, máte pocit, že už to nikdy nenajdete. Ale musím pokračovat, bojovat a přijít na to," prozradil Koepka, že i přes dílčí zlepšení je stále ve fázi hledání své nejlepší hry.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení