Spilková v problémech. LPGA se jí vzdálila

Klára Spilková

Po druhém kole Q-Series se karta na LPGA pro rok 2022 Kláře Spilkové vzdálila. V polovině prvního ze dvou kvalifikačních turnajů je tři rány pod hranicí cutu, když zahrála druhé kolo za 74 ran (+3) a s celkovým skóre +4 je na děleném 89. místě.

Do druhého turnaje přitom postoupí nejlepších 70 hráček včetně dělených míst, na což Spilková ztrácí aktuálně tři rány. V dalších dvou kolech tak potřebuje výrazné zlepšení, aby měla možnost zajistit si kartu na LPGA i pro následující sezónu.

Spilková odehrála druhé kolo v Alabamě na kratším ze dvou turnajových hřišť Fall Course s parem 71. Z prvního kola na hřišti Crossing Magnolia Grove Golf Clubu v Mobile si odnesla skóre +1, a svou pozici si druhý den Q-Series bohužel nevylepšila. Naopak.

Na první devítce zahrála v pátek tři bogey na jamkách 4, 7 a 9, druhou devítku odehrála v paru, a tak si celkově o tři rány pohoršila. Nyní má 36 jamek na to, aby ztrátu dohnala a vešla se mezi postupovou sedmdesátku.

V sobotu se opět vrátí na hřiště Crossing, na kterém v prvním kole Q- Series zahrála jednu ránu nad par. Tentokrát však bude potřebovat výrazně lepší výsledek, aby si pro poslední kolo první části kvalifikace zachovala reálnou šanci na postup.

Po úvodních dvou kolech Q-Series z osmi dělí vedení Korejka Na Rin An a Švédka Linnea Johansson, které zahrály úvodní dvě kola shodně za 67 ran a vedou s náskokem jedné rány se skóre -9.

Po 2. kole za 65 ran si výrazně polepšila čerstvá vítězka Ladies European Tour Atthaya Thitikul z Thajska, která se posunula na dělené 12. místo.

Z postupujících z prvního turnaje Q-Series si ve druhém turnaji zajistí kartu na LPGA nejlepších 45 hráček včetně dělených míst,

Průběžné skóre Q-Series naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení