Návrat Woodse byl působivý. Ale co bude dál? Kdy se vrátí?

Tiger Woods

Návrat Tigera Woodse na golfové hřiště byl velice působivý. Společně se svým synem Charliem "vykouzlili" na turnaji PNC Championship bezpočet skvělých ran. Není divu, že je na stole znovu otázka: kdy a zda vůbec se Tiger vrátí na velkou golfovou scénu?

Po těžké únorové autonehodě se zdála tahle otázka v oblasti sci-fi. Woods mohl hovořit o štěstí, že vůbec přežil. A s následky havárie bojuje stále. Ostatně, návrat mu ulehčilo i to, že mohl používat bugy a že šlo jen o exhibiční dvoukolový turnaj. I tak bylo tu a tam vidět, že vítěz patnácti majorů bojuje i s bolestí.

Podívejte se ještě na to nejlepší, co Tiger a Charlie v Orlandu ukázali ve finálovém kole...

I po turnaji PNC Championship, kde se synem Charliem zahráli v nedělním kole 57 ran a jako bonus jedenáct birdie v řadě, zopakoval 46letý Woods, že pro svůj návrat k velkému golfu nemá žádný harmonogram.

"Nejsem ještě pořád na takové úrovni, proti klukům, kteří teď vládnou golfu, bych neměl šanci, nemohl bych se s nimi rovnat. Je přede mnou ještě hodně práce, než se dostanu tam, abych získal pocit, že můžu soutěžit s nejlepšími a hrát na vysoké úrovni," prohlásil bývalý první hráč světa.

Momentálně je šťastný, že se po dlouhém léčení vážných zranění po autonehodě a mnohaměsíční rehabilitaci mohl opět vrátit ke golfu. K tomu, co mu šlo vždycky nejlépe.

"Tohle je moje prostředí, tohle dělám celý život. A jsem vděčný za to, že mám možnost to dělat znovu," přiznal vítěz 82 turnajů PGA Tour.

"Na začátku roku to nevypadalo ani trochu dobře. Ale v posledních pár týdnech jsme ještě zatlačili na to, abych měl tuhle příležitost zase si zahrát se svým synem. I proto jsem si posledních sedm měsíců nebral žádné volno a každý den dřel jako mezek. Přesně pro tuhle chvíli. To stálo za všechnu tu bolest," prozradil Woods.

To, co ale neprozradil ani nenaznačil, zůstal jeho další golfový program. Harmonogram návratu na velké turnaje.

"Rád soutěžím. To už jsem říkal před pár týdny na Bahamách. A taky jsem říkal, že už nikdy nebudu schopen hrát naplno. Budu si muset vybrat, jaké turnaje hrát budu a jaké ne. Ale ani pak není jisté, že moje tělo všechno zvládne," konstatoval Woods.

Logicky se nabízejí starty na majorech. Jako první na Masters, ale jen těžko se odhaduje, zda bude jeho pravá noha schopná snést takovou zátěž. On sám přiznal, že by rád hrál na 150. The Open v St. Andrews.

"Nevím, na kolika akcích budu hrát. Bude záležet na trénincích, další rehabilitaci a na spoustě dalších věcí. Ale i tak jsem hodně moc vděčný, že zase můžu hrát golf. To proto, že v jednu chvíli to se mnou opravdu nevypadalo dobře," přiznal Woods.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení