Bonus 8 milionů dolarů vyhrál Mickelson. Až za ním Woods

Phil Mickelson

Phil Mickelson na svém Twitteru oznámil, že získal bonus osmi milionů dolarů jako vítěz Player´s Impact Programu (PIP) za rok 2021. PGA Tour uvedla, že oficiální výsledky budou až kolem 15. února, ale informaci potvrdilo pro GolfChannel.com několik nezávislých zdrojů, včetně dovětku, že druhé místo získal Tiger Woods.

PGA Tour v prohlášení uvedla, že konečné výsledky ještě nebyly zveřejněny a program stále běží až do 31. prosince. Poté budou výsledky posouzeny nezávislým auditem.

Mickelson dále na Twitteru uvedl, že aby získal i druhou polovinu z 8 milionového bonusu pro vítěze PIP, musel do svého programu zařadit o jeden turnaj navíc.

"Uvidíme se se Kapalue," napsal na Twitter, čímž naznačil, že za jeho první účastí na lednovém Turnaji šampionů na Havaji od roku 2001 stojí právě tento zájem.

Stále tak není jasné, jak se za rok 2021 v PIP umístili ostatní nejlepší hráči světa, jako světová jednička Jon Rahm, Brooks Koepka či Bryson DeChambeau, kterého jsou média neustále plná a to jak za jeho působení na hřišti, tak i mimo něj.

Woods získal šest milionů dolarů za druhé místo, aniž by v uplynulém roce odehrál na PGA Tour jediný oficiální turnaj, když se od února zotavoval z těžké autonehody. To ale není žádné překvapení. Mnozí dokonce předpokládali, že vyhraje.

Před dvěma týdny nastoupil po boku svého syna Charlieho do turnaje PNC Championship a způsobil tím obrovské pozdvižení, ale ani obrovský zájem médií a fanoušků, kteří na sociálních sítích hltali každé video s Woodsem, evidentně na vítězství v PIP nestačil.

Mickelsonovi tak vítězství nejvíce zajistil boom, který způsobil svým květnovým triumfem na PGA Championship v Kiawah Island, po němž se stal nejstarším vítězem majoru v historii.

Klíčová ale byla i jeho práce se sociálními sítěmi, zejména s Twitterem, kam se připojil teprve v roce 2018, ale už přesáhl 800 tisíc sledujících. A to zejména díky důvtipu, nebojácnosti a upřímnosti, co se týče vyslovování silných názorů a ochotě odpovídat svým fanouškům a zapojovat se s nimi do konverzací.

PGA Tour letos vytvořila nový program PIP s cílem odměnit hráče, kteří pro ni přilákali dle několika měřitelných veličin největší pozornost. Hráčům bylo údajně sděleno, kde se v pořadí nachází, ale nebyl jim udělen přístup k celému hodnocení.

Pořadí v PIP se určuje na základě pěti kritérií. Těmi jsou vyhledávání v Googlu, Meltwater Mentions (globální mediální viditelnost), MVP Index (dosah na sociálních sítích), Nielsen Score (viditelnost v televizním vysílání) a Q Score (známost a přitažlivost).

Mnozí však tvrdí, že PIP je odpovědí PGA Tour na dlouho avizované snahy přilákat ty největší hvězdy světového golfu do nově vznikající ligy, za kterou stojí investice ze Saúdské Arábie.

Paradoxně to byl Mickelson, který byl nejčastěji zmiňován jako jeden z možných účastíků tohoto vůči PGA Tour konkurenčního projektu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení