Nastává nová éra českého golfu?

Česká vlajka

Český golf není pouze na prahu nového roku, ale také nové éry. Synonymem pro český golf totiž byla v posledních deseti letech Klára Spilková. Tato rovnice byla v roce 2011 báječná, o deset let později už ale nemůže stačit. A je dobře, že přestává platit. Snad už definitivně.

Vůbec přitom nejde o Kláru Spilkovou, která je stále žebříčkově nejlepší českou golfistkou, a i když přišla o svou kartu na LPGA, stále od ní veřejnost, ale určitě i ona sama, čeká velké věci.

Už na ně však není sama.

V posledních letech o sobě konečně dávají vědět v celosvětovém měřítku i muži. Spíše lokální úspěchy české špičky povznesl nejprve na vyšší úroveň Stanislav Matuš, a v posledních dvou letech konečně začal prokazovat svůj velký potenciál také Ondřej Lieser.

Bohužel pro něho vyhrál senzačně celou Challenge Tour snad v nejhorším možném roce co se týče následných herních privilegií, ale stále ho letos čeká rok na European Tour. A jako první Čech si zahrál i na olympiádě.

Loňský rok se navíc vydařil také Filipu Mrůzkovi, který tak snad znovu nastartoval svou kariéru. A nezbývá doufat, že se více začne dařit i dalším talentům, jakými jsou Šimon Zach, Jakub Bareš nebo Michal Pospíšil.

Mnohem větší očekávání však momentálně vzbuzují české ženy.

Přestože to byl díky Kláře Spilkové právě ženský golf, který nám dělal v poslední dekádě největší radost, nedařilo se transformovat úspěšné amatérky v úspěšné profesionálky. Tomu je nyní doufejme konec.

Především duo Sára Kousková – Tereza Melecká naznačuje, že Spilková už za rok nebude mít vůbec lehké obhájit pozici nejlepší české golfistky. Obě uspěly v Q-School Ladies European Tour, kde se zadařilo také Kristýně Napoleaové. Další české golfové kometě posledních let, která přitom ještě před šesti lety reprezentovala Česko nikoliv v golfu, ale ve fotbale!

Klára Spilková bude i v roce 2022 největší tváří českého golfu pro širokou veřejnost, ale je dost dobře možné, co možné, především potřebné, aby nikoliv pomalu ale jistě, ale rychle přestávala být tváří jedinou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení