Rahm to rozbalil. Zahrál 12 ran pod par a už na Havaji dělí vedení

Jon Rahm

Jen hodinu a půl se radoval Justin Thomas z nového rekordu hřiště Plantation na Turnaji šampionů na Havaji, když ve třetím kole "nastřílel" 12 ran pod par. Jon Rahm totiž o chvíli později jeho rekord vyrovnal a díky tomu se dotáhl na čelo leaderboardu.

O vedení se po třech kolech na Sentry Tournaments of Champions na havajském ostrově Maui v Kapalui dělí právě Rahm a Australan Cameron Smith s impozantním skóre -26.

Australan zahrál další skvělé kolo se skóre 9 ran pod par a jeho zápis ve třech kolech 65, 64 a 64 ran je pozoruhodný, ale přesto samostatné vedení neudržel. První hráč světa to ve třetí rundě doslova rozbalil. A to i přesto, že do karty zapsal první bogey na turnaji.

Stalo se na čtvrté jamce, ale už na první devítce Španěl nasázel pět birdie. Dalších šest a navíc jeden eagle přidal na druhé devítce a na hřišti s parem 73 dohrál kolo za 61 ran.

"Tohle je golf. Začnou ti padat birdie a pak může přijít jako ten dnešní. Tohle je určitě hřiště, kde se dá skórovat, ale stejně se musíte trefovat přesně. Dnes jsme se skvěle pobavili a doufám, že zítra to bude pořád stejné," konstatoval Rahm, který už ve třetím kole hrál ve flightu se Smithem a v neděli si to zopakují.

Hráčům totiž v havajském ráji zatím počasí nadmíru přeje – v sobotu byl další slunečný a bezvětrný den. Na skóre to bylo znát. Osmadvacet hráčů z 38členného startovního pole zahrálo třetí kolo pod 70 ran. Průměrné skóre se posunulo na 67,71 a je nejnižší na Plantation Course od roku 1999.

"Dneska to byla fakt zábava. Hrát hezký golf očividně pomáhá. Ale sledovat Jona na druhé devítce, to bylo dost intenzívní. Byl to jeden z nejlepších golfů, co jsem kdy viděl," přiznal Smith.

Thomas a Rahm s koly 12 ran pod par nebyl jedinými hráči, kteří svou hrou zaujali. Na skóre -11 na kolo se dostal další Australan Matt Jones. Posledních sedm jamek odehrál se skóre osm ran pod par díky čtyřem birdie a dvěma eaglům.

Rahm a Smith vedou se skóre -26 s náskokem pěti ran před třetím Danielem Bergerem a mají na dosah rekord turnaje 31 ran pod par, který drží Ernie Els z roku 2003.

"Dostali jsme se sice oba na nízké skóre, ale nikdy nevíte, co se může stát. Tím chci říct, že je to blízko, ale pořád je před námi ještě hodně ran a jamek. Na druhou stranu stačí, když budeme zase hrát dobrý golf," poznamenal Smith.

"Na tomhle hřišti se můžete rozjet a snad zvládnu zítra totéž, co dnes," přál si Rahm před nedělní finálovou rundou.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení