Masters zahájí tři legendy. Nově je čestným startérem Watson

Tom Watson, Jack Nicklaus a Gary Player

Letošní první major sezony zahájí čestným odpalem opět tři golfové legendy. Nově se k Jacku Nicklausovi a Garymu Playerovi přidá na letošním Masters v Augustě National další člen golfové Síně slávy Tom Watson, který v Augustě vyhrál dvakrát ve své kariéře.

"Jsme poctěni, že Tom přijal naše pozvání. Těšíme se, až odpálí první ránu po boku dalších dvou velikánů našeho turnaje Jacka Nicklause a Garyho Playera," uvedl v tiskové zprávě předseda Augusta National Golf Clubu Fred Ridley.

Funkce čestných startérů, kteří obstarávají zahajovací odpal turnaje, patří ke tradicím Masters už od roku 1963. Tehdy se čestných odpalů jako první zhostili Jock Hutchison a Fred McLeod.

Několik let měla na starost čestný zahajovací odpal trojice Nicklaus, Player a Arnoldf Palmer, ale po úmrtí posledně jmenovaného zůstali „v akci“ pouze dvě legendy. To se letos změní.

Dvaasedmdesátiletý Watson vyhrál Masters dvakrát v letech 1977 a 1981 a třikrát skončil v Augustě na druhé pozici. Celkem získal osm titulů na majorech a nasbíral 39 vítězství na turnajích PGA Tour, což ho řadí v historickém pořadí na 10. místo.

"Augusta National v dubnu patří mezi má nejoblíbenější místa. Mám tolik krásných vzpomínek na to, jak jsem sledoval Masters jako mladík, pak tady tolik let hrál. Jsem poctěn, že se mohu připojit ke svým přátelům Jackovi a Garymu jako čestný startér Masters," prohlásil Watson.

"Při obou mých vítězstvích mi byl Jack v patách. A když Gary vyhrál v roce 1978 svůj třetí titul na Masters, byl jsem u toho a pomáhal jsem mu obléct zelené sako," vzpomínal Watson.

Masters se letos hraje 7. – 10. dubna a titul z loňska obhajuje Japonec Hideki Matsuyama.

Jednaosmdesátiletý Nicklaus vyhrál šest ze svých osmnácti rekordních majorů právě v Augustě, zatímco 86letý Player triumfoval na Masters třikrát.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení