Konečně! Netflix natočí dokument ze zákulisí na PGA Tour

PGA Tour

Populární placená streamovací služba Netflix natáčí dokument, který bude po celou tuto sezónu sledovat životy těch největších hvězd PGA Tour jak na hřišti, tak i v zákulisí. A to jak na běžných turnajích, tak i na The Players a dokonce i na všech čtyřech majorech včetně Masters.

Sportovní dokumenty jsou na Netflixu velmi populární ať už se jedná o série z basketbalu, amerického fotbalu, fotbalu či Formule 1. Nyní Netflix uspokojí i fanoušky golfu. Konečně, dalo by se říct.

Bude to vůbec poprvé, co PGA Tour a řídící orgány, které pořádají mužské majory (Augusta National, PGA of America, USGA a The R&A) umožní takový přístup na své podniky, včetně The Players, play of FedEx Cupu a také Masters, PGA Championship, US Open a The Open.

Filmaři s bezprecedentním přístupem na hřiště a do zákulisí zachytí dění a atmosféru na turnajích, intenzitu tréninků, cestování, vítězství i porážky očima různorodé skupiny hráčů a jejich podpůrných týmů.

"Toto partnerství PGA Tour a čtyř majorů s Netflixem nám umožní oslovit zcela nové a různorodé publikum," uvedl šéf mediální sekce PGA Tour Rick Anderson.

"Dokument poskytne fanouškům autentický pohled do skutečného života našich sportovců a do toho, jaké je to vyhrávat a prohrávat během sezóny na PGA Tour," pokračoval Anderson.

"Jsme nadšení, že jsme dali dohromady přední golfové organizace a hráče za účelem prvního partnerství takového druhu a umožnili jedinečný vhled do života Tour," řekl Brandon Riegg, ředitel dokumentární sekce Netflixu.

"Naši předplatitelé budou rádi poznávat hráče a osobnosti golfu, stejně jako jeho ikonická místa. I ti nejoddanější fanoušci golfu uvidí tento sport tak, jak ho ještě dosud nikdy neviděli," slíbil Riegg.

Seriál produkují společnosti Vox Medis Studios (Explained) a Box to Box Films, která pro Netflix vyrobila dokument Formula 1: Drive to Survive.

Tomu je do značné míry připisována nová exploze popularity Formule 1, které se jí dostalo po předchozím úpadku. PGA Tour věří, že podobný dopad bude mít dokument, který zatím nemá název, i na ni.

Aktuálně se natáčení účastní pět ze sedmi nejlepších hráčů světa, kterými jsou Collin Morikawa, Dustin Johnson, Justin Thomas, Viktor Hovland and Xander Schauffele. K účasti se zavázali také Jordan Spieth, Brooks Koepka, Rickie Fowler a Daniel Berger. 

Kompletní seznam hráčů doplňují Tony Finau, Sergio Garcia, Joel Dahmen, Ian Poulter, Max Homa, Harry Higgs, Bubba Watson, Matt Fitzpatrick, Cameron Champ, Abraham Ancer, Tommy Fleetwood, Kevin Na a Mito Pereira.

V seriálu bude účinkovat i amatérská světová jednička Keita Nakajima, kterého filmaři zachytí, jak se přiravuje na Masters.

Mezi jmény, které v debutové sezóně seriálu nebudou, jsou Tiger Woods, Rory McIlroy, Phil Mickelson, Bryson DeChambeau, světová jednička Jon Rahm a úřadující Hráč roku na PGA Tour Patrick Cantlay.

Natáčení již probíhá a bude pokračovat po celý zbytek sezóny 2022.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení