Šampion Czech Masters má první Rolex titul! Pieters vyhrál v Abú Zabí

Thomas Pieters

Thomas Pieters potvrdil svůj návrat mezi golfovou elitu. Dvojnásobný vítěz D+D REAL Czech Masters před 77 dny ukončil v Portugalsku své více jak dvouleté čekání na další titul na DP World Tour a nyní přidal v Abú Zabí šestý. Navíc svůj první v rámci prestižní Rolex Series.

Pieters vyhrál poprvé na okruhu v roce 2015 na Albatrossu nedaleko Prahy. O čtyři roky později získal na stejném místě svůj už čtvrtý titul, poté ale přišel pokles formy a dvouleté hledání svého lepšího golfového já.

To belgický ranař našel koncem roku 2021 na Portugal Masters a začátkem roku 2022 potvrzuje, že se s ním zase bude muset počítat. Na Abu Dhabi HSBC Championship totiž porazil silné startovní pole a těžké podmínky.

Především ve druhém kole to byl v silném větru skutečný golfový test, po kterém se na špici udrželi jen ti nejodolnější. Mezi nimi i Pieters, který se do vedení dostal v úvodu kola finálového a už ho nepustil.

V neděli měl na úvodní devítce náskok už tří ran, který se sice postupně ztenčoval, ale nikdy se úplně nevypařil. Po jistém paru na poslední jamce mohl začít slavit, se skóre -10 vyhrál o ránu před dvojicí Rafa Cabrera Bello, Shubhankar Sharma. Stočilo mu k tomu ve finále dojít v paru.

"Vyhrát Rolex Series je velká věc. Chci hrát všechny velké turnaje a toto mě k tomu snad posune," věří Pieters, který se stal prvním belgickým šampionem Rolexu a ve světovém pořadí se posune z aktuálního 69. místa do TOP 50, dokonce až někam na přelom třetí a čtvrté desítky.

"Pořád usilujete o to být v TOP 50, a když jsem z ní před nějakými třemi roky vypadl, nesl jsem to těžce. Proto jsem šťastný, že jsem v ní zpátky," nezastírá 29letý rodák z belgického Geelu.

Ten si nalezené své ztracené formy skutečně váží: "Myslím, že jsem to otočil a že hraji znovu velmi dobrý golf. Mám kontrolu nad letem svého míčku, což je příjemný pocit. Stejně jako proměňovat putty. Mé puttování se velmi zlepšilo a tady mě to o víkendu drželo."

Na Pieterse v neděli nejvíce dotíral Rafael Cabrera Bello, kterého ale srazila dvě bogey v závěru kola. Ani birdie na osmnáctce, které zahrál také Sharma, už ztrátu dvou ran nemohlo vymazat. Snad jen ve chvíli, kdy by následně Pieters v rámci posledního flightu ránu ztratil, ale to se nestalo.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení